Los Angeles Şehir Merkezinde Gezilecek Yerler

Los Angeles Kaliforniya Şehir Merkezi Hakkında Bilgi

Eğer tatil planınızda Los Angeles varsa gerçek bir Amerika şehri yaşamaya hazır olun derim. Çünkü Los Angeles size büyüklüğü, genişliği, insanları ve pek çok şeyi ile tam bir Amerika yaşantısı gösterecektir.

los angeles şehir merkezi gece görüntüsü

Amerika’da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda olan Los Angeles tam bir melekler şehridir. Bu kocaman yerde yapacak çok şey bulacaksınız. Bu yazımızda size Los angeles şehir merkezi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

los angeles şehir merkezinde gezilecek yerler

Los Angeles şehir merkezinde ulaşım

Öncelikle Los Angeles ile ilgili bilmeniz gereken en önemli husus eğer bu şehre gidiyorsanız burada toplu taşımanın pek kolay olmadığını bilmeniz gerekir. Şehirde herkesin arabası vardır. Çünkü başka türlü bir ulaşım burada gerçekten imkansıza yakın bir şekilde zordur.

los angeles şehir merkezi hakkında bilgi - los angeles şehir merkezinde ulaşım

Size tavsiyem kesinlikle Los Angeles’da araba kiralamanız. Burada arabasız bir yerden herhangi bir yere gitmeniz zor olacaktır. Çünkü gezilecek yerlerin birbirleri ile aralarındaki mesafe ortalama en az 30 dakika araba ile. Şehir oldukça büyük ve bir yerden bir yere gitmek oldukça zor ve zahmetli. Bu nedenle araba burada şart.

Elbette şehirde toplu taşıma yok değil var fakat hem şehrin trafiği hem de toplu taşıma konusundaki zayıflığı sizi ulaşım konusunda yıldırabilir. Los Angeles’da taksiler ise oldukça pahalıdır. Ayrıca eğer taksi çağıracaksanız da yarım saat önceden taksinizi çağırmanızda fayda var. Çünkü taksiler burada çağrıldığı gibi hemen gelmiyor.

los angeles şehir merkezinde ulaşım - los angeles şehir merkezinde taksi

Los Angeles şehrine girdiğinizde aslında küçük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, ama sakın hemen üzülmeyin çünkü şehrin devamı oldukça keyiflidir. Şehir merkezi daha çok gökdelenlerin hakimiyeti altındadır. Burada göreceğiniz manzara en çok bu kocaman devasal uzunluktaki gökdelenlerdir.

New york’dan sonra 2. en kalabalık Amerika şehri burasıdır. Yani genelde Amerka denildi mi akla ilk gelen şehir New york ve Los Angelesdır. Los Angeles’ı görmeye gelen turistler burada yer alan Walt Disney Konser salonuna ilgi göstermektedirler. Bina Grand Avenue üzerinde yer almaktadır ve mimarisi de gerçekten büyüleyicidir.

los angeles şehir merkezinde gezilecek yerler - Walt Disney konser salonu

Bu büyük şehrin en büyük dans kulübü de walt disney konser salonunun biraz ilerisinde yer almaktadır. Kulübün bir odasında muhteşem latin müzikleri çalarken diğer odasında ise hip hop tarzı müzikler çalmaktadır. Kulübün adı Mayandır. Los angeles’da meşhur bir gece kulübüdür.

los angelesda gece hayatı - los angeles gece kulübleri -Mayan gece kulübü

Clippers ve lakers basketbol takımlarının maçlarının yapıldığı Staples spor merkezi de Los angeles şehir merkezinde yer alan diğer gezilecek noktalardan biridir.

os-angeles-şehir-merkezinde-gezilecek-yerler-Staples-spor-merkezi.

Amerika’nın ünlü müzesi modern sanatlar müzesi de Los Angeles şehir merkezinde yer almaktadır. Bunun yanında küçük Tokyo Çin mahallesi ile eski tren istasyonu da şehir merkezinde gezilecek yerler arasındadır.

los angeles şehir merkezinde gezilecek yerler - los angeles modern sanatlar müzesi

Los Angeles şehir merkezi daha çok keyif ve lüks şehridir. Burada ister lüks restaurantlarda isterseniz de ayak üstü büfelerde bir şeyler yiyebilirsiniz. Şehir yeme ve içme konusunda size dünya mutfağından bir sürü alternatif sunacaktır. Şık bir restaurantta oturup güzel bir yemek ya da bir kahve içmek gerçekten bu şehirde ayrı bir keyiftir.

los angeles şehir merkezinde gezilecek yerler - los angelesda yer alan lüks restaurantlar

Los Angeles şehir merkezinde alışveriş

Şehir merkezinde yer alan mağazalar genelde önemli ve oldukça ünlü markaların mağazalarından oluşmaktadır. Burada yer alan markalardan alışveriş yapmak bütçenizi sarsabileceği için daha uygun fiyatlara gene marka ürün satışları yapan outlet mağazalarını tercih edebilirsiniz. Ancak Los angeles’da alışveriş demek marka demek olduğu için şehir merkezinde outlet bulamazsınız. Bunun için Hollywood bölgesine gitmeniz gerekir. Hollywood’da size La cienega bulvarında yer alan Loehmann’s ismindeki mağazayı önerebilirim. Bu mağaza bir çok ünlü markanın ürünlerinin çok daha ucuza satıldığı bir mağazadır.

los angeles şehir merkezinde outlet - los angeles Loehmann's mağazası

Marina del rey marinası

Los Angeles’da yer alan en büyük marinadır. Bu marinaya Los Angeles tatiliniz boyunca bir kez gitmenizi öneririm. Muhteşem okyanus manzarası eşliğinde balık ziyafeti çekerek harika dakikalar geçirebilirsiniz.

Marina del Rey - Los angeles marinası

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.