Las Vegas’a Ulaşım – Las Vegas’ta Ulaşım

Las Vegas’a UlaşımLas Vegas’ta Ulaşım

Las vegas’a ulaşım ve Las vegas’ta ulaşım hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. En çok sorulan soru İstanbul’dan Las vegas ulaşım nasıl sağlanır ve Las vegas’ta araba kiralamak gerekli midir?

Öncelikle bu güzeller güzeli şehre Türkiye’den ulaşım maalesef pek de kolay değil. Ülkemizden Las vegas’a direkt olarak uçan bir uçak henüz yok. İleride olur mu bunu zaman gösterir. Ancak eğer şuan Las vegas’a uçmayı düşünüyorsanız ve direkt olarak uçmayı düşünüyorsanız bunu unutsanız iyi olur. Çünkü vegasa ya Los angeles yaparak ya da new york yaparak en kolay ulaşabilirsiniz. THY ‘nın Los angeles ve new york uçaklarından birini tercih ederek iç hat ile Las vegasa geçebilirsiniz.

Ülke çok büyük ülkede bir şehirden bir şehire gitmek 5 saati bulabiliyor. Yanlış anlamayın kara yolu ile değil uçakla. Los angeles Las vegas arası uçakla kaç saatir diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Los angeles Las vegas arası uçakla ortalama 1 saat sürüyor. 1 saat sonunda ise şehrin göbeğinde yer alan küçük ve mütevazi bir hava alanına iniyorsunuz. Los angeles’dan Las vegas’a araba ile gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Los angeles Las vegas arası araba ile ortalama 5 saat sürüyor. Size kendi tecrübemiz doğrultusunda http://www.rentalcars.com ismindeki araba kiralam firmasını öneririm. Güvenilir ve son derece uygun fiyatlı araba kiralayabilirsiniz.

las vegasa ulaşım - las vegas ile diğer şehirler arası uçakla

Las vegas New york arası uçakla kaç saat?

Las vegas’a ulaşımın diğer bir yolu ise new york. Thy’nın uçağı ile New york’a gidebilir ve New york’tan iç hat uçuşu ile Las vegasa uçabilirsiniz. New york Las vegas arası uçakla 6 yada 6 buçuk saat sürüyor. New york’da saatinizi geri aldıysanız vegasa geçtiğinizde saatinizi tekrar geri almanız gerekiyor. Çünkü New york ile Las vegas arasında da zaman farkı var.

vegasta ulaşım

Las Vegas şehir merkezinde ulaşım

Las vegas diğer Amerika şehirlerine oranla ulaşım açısından biraz daha rahat bir şehir ama yürüyecekseniz. Eğer toplu taşıma isterim diyorsanız vegas’da diğer pek çok Amerika şehri gibi sizi çok zorlar.

Las vegas’a tatil ve gezi için gittiyseniz toplu taşımanın eksikliğini çok da aramazsınız. Çünkü yürüme yolları çok güzel hep büyük otellerle dolu. Ayrıca hava şartlarından rahatsızsanız da oteller arası geçişler var. Dışarı hiç çıkmadan otellerin içinden yürüye yürüye farklı otelleri gezebiliyorsunuz.

Las vegas’da taksi ile ulaşım

Taksi Las vegas’da tercih edebileceğiniz diğer bir ulaşım aracıdır.

 

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.