Kartepe Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

Kartepe kayak merkezi

Kış yaklaştıkça kayak meraklıları ya da kar tatili sevenler kartepe kayak merkezi hakkında bilgi almaya başladılar bile. Peki nede Kartepe? Çünkü İstanbul’a çok yakın olması nedeni ile sadece haftasonu gidip 2 günlük kısa bir tatil yapabileceğiniz ve aynı zamanda pistleri açısından da herkes hitap ediyor olması Kartepe’yi en cazip kılan nedenler arasında. Elbette doğal güzelliklerini ve kendine has özellikleri saymıyoruz bile. Özellikle kayaktan ve kar tatilinden keyif alanlara Kartepe’yi kesinlikle öneririm.

kartepe-kayak-merkezi-hakkinda-bilgi

Türkiye’de yer alan diğer kayak merkezlerine oranla Kartepe kayak merkezi çok daha yenidir. Özellikle yakınında yer alan Sapanca gölü sayesinde ve aynı zamanda bir çok doğal güzellikleri nedeni ile kartepe kış aylarında ciddi bir turist ilgisine sahiptir.

kartepe-kayak-merkezi

Kartepe kayak merkezine ulaşım

Dediğin gibi Kartepe’yi belkide en cazip yapan nedenlerin başını konumu çekiyor. Çünkü Kartepe kayak merkezine ulaşım oldukça kolay ve kesinlikle çok zahmetsiz. Kocaeli şehrimize bağlı olan Kartepe İstanbul’a 11o km. mesafede yanı araba ile 1,5 saatte gidebileceğiniz bir yer.

kartepe-kayak-merkezine-ulasim

Kartepede konaklama

Gelelim en önemli konu olan Kartepede konaklama konusuna. Eğer kayak merkezinde konaklamak istiyorsanız burada tek seçeneğiniz Kartepe green park otel oluyor. Konaklama anlamında son derece güzel ve keyifli bir oteldir. Ancak kayak merkezinde konaklamak istemiyorsanız da kayak merkezi dışında da alternatifler mevcut. Ancak bilginiz olsun kayak sonrası bu otellere gitmek o yorgunlukla biraz can sıkıcı olabilir.

kartepede-konaklama

Kartepe kayak pistleri

Gelelim kartepe kayak pistlerine. Burada 3 tepe üzerinde yer alan mavi ve kırmızı pistler vardır. Bunlarda rahatlıkla kayabilirsiniz.

kartepe-kayak-pistleri

Karlıtepe kayak pisti

Burası kırmızı pist oluyor ve buraya tele ski ile ulaşıyorsunuz. Kısa bir pist olduğunu söylemek isterim.Eğer kalabalık sevmiyorsanız ve tenha bir pist arıyorsanız kesinlikle buraya gelmelisiniz.

kartepe-kayak-pistleri-karlitepe-kayak-pisti

Geyik alanı tepesi

Burası mavi renk pistlerden oluşuyor. Buraya ulaşmak için ise 2 kişilik telesiyejlere biniyorsunuz. Daha sonra 2, 3, ve 4 nolu pstileri kullanarak liflere ulaşabiliyorsunuz. Keyifli eğlenceli bir pist olduğunu söyleyebilirim.

kartepe-kayak-pistleri-geyik-alani-tepesi

Kartepe

Burası da kırmızı pistlerden oluşan bir bölge. Tam anlamı ile kırmızı bir pist beklentiniz olmasın daha farklı diyebilirim. Buraya da 3 kişilik telesiyejlerle ulaşıyorsunuz.

Kayak merkezileri genelde her zorluk derecesine uyuyor, böylece burada sıkıntı yaşamıyorsunuz. Pistlerin zorluk dereceleri ise. Kartepe her dereceye göre kayak pistine sahip. Buna zor da dahil, kolay da dahil. Geyikalanı kolay ve orta. Karlıtepe orta derece ve Kadıkonağında ise en kolay dereceler yer alıyor.

Kartepe kayak merkezine ne zaman gidilir?

Kartepe kayak merkezinde kayak yapmak için en uygun zaman Aralık ayı ile mart ayı arasıdır. Kar yüksekliği normal kış koşullarında 3 metreye kadar çıkmaktadır. Mevsimin başında toz şeklinde kar, sonlarında ise ıslak kar yaşanır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.