Hollywood’da Gezilecek Yerler

Los Angeles Hollywood’da Gezilecek yerler

Los Angeles Amerka’da yer alan muhteşem bir şehirdir. Buraya geldiğinizde gezeceğiniz ve göreceğiniz pek çok şey bulacaksınız. Los Angeles’da gezilecek yerler sıralamasında ilk sırayı Los Angeles’in kuzey doğusunda yer alan Hollywood alır. Hollywood Los Angeles şehir merkezine araba ile ortalama 30 dakikalık bir mesafede yer almaktadır.

hollywood har rock cafe

Hollywood Amerikan film endüstrisinin adeta evidir. Gerçek adı Hollywood land’dır aslında. Ancak dağın eteklerinde yer alan Hollywood Land yazısının land kısmı düşünce ismi Hollywood olarak günümüze kadar gelmiştir.

los angelesda gezilecek yerler - hollywodda gezilecek yerler

Hollywood’da gezilecek yerler ise;

Hollywood’da yer alan müzeler

Eğer müze gezmeyi sevenlerdenseniz Hollywod’da pek çok müze yer almaktadır. Dilerseniz bu müzeleri gezerek keyifli bir tarih akışı yaşayabilirsiniz. Ancak burada genelde en çok ilgi gören müze Hollywood madame tussaud müzesidir. Müzede dünyaca ünlü pek çok yıldızın birebir boyutlarda balmumundan heykelleri yer almaktadır. Bu heykellerle fotoğraf çektirebilir ve yıldızların birebir kopyalarını inceleme şansı yakalayabilirsiniz. Hollywood madame tussaud müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Hollywood'da gezilecek yerler - madame tussaud müzesi

Citizens Commission Of Human Rights International

Los Angeles Museum Of The Holocaust

The Hollywood Museum

Hollywood film stüdyoları

Hollywood’da gezilecek yerler arasında en gösterişli olanı belki de burasıdır. Gerçekten oldukça etkileyici ve büyük bir alana sahip olan Universal stüdyolarını gezmeden ülkenize dönmeyin derim.

Burada Worner Bros, World Disney arasında tramvay turları yapılmaktadır. Bu tramvay turlarına binerek önemli filmlerin çekildiği stüdyoları tek tek gezme şansı yakalayabileceğiniz gibi aynı zamanda da tüm canlandırmaları izleyerek son derece keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hollywood film stüdyoları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Losa angeles hollywood'da gezilecek yerler - hollywood Universal stüdyoları

Hollywood şöhretler kaldırımı – walk of fame

Hollywood’un bir diğer efsaneleşmiş gezilecek yerlerinden biri de bu kaldırımdır. Kaldırımın özelliği ise genelde eski ve günümüze kadar olan Hollywood yıldızlarının el ve ayak izlerinin ya da küçük notlarının bulunduğu bir kaldırım oluşudur. Buraya özellikle turistlerin ilgisi çok büyüktür. Siz de bu kaldırımı görmeye gittiğinizde sevdiğiniz hollywood starının el izi ya da ayak izi ya da bir notu ile fotoğraf çektirmeyi sakın unutmayın. Hollywood şöhretler kaldırımı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

hollywoodda gezilecek yerler - hollywood yıldızlar kaldırımı

Hollywood kodak tiyatrosu

Oskar törnelerinin yapıldığı meşhur binadır burası. Ancak kodak firmasının iflasından sonra ismi değişmiş ve Dolby theater olmuştur. Burası kodak tarafından inşa ettrilmiş toplam 3400 kapasiteye sahip bir mekandır. Hollywood’u görmeye gelen herkes genelde birbirinden gösterişli showlara imza atan oskar törenlerinin yapılmış olduğu bu özel binayı görmeye gider. Siz de Hollywood’a kadar gelmişken bu binayı görmeden dönmeyin. Kodak tiyatrosu hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

hollywoodda gezilecek yerler - hollywood kodak tiyatrosu

Dağın tepesinde yer alan Hollywood yazısı

Aslında genelde çizgi filmlerden tutun da pek çok filmlerde görmeye alışık olduğunuz o dağın eteklerinde yer alan Hollywood yazısını görmeye gitmeyi ve bu yazının önünde bir fotoğraf çektirmeyi sakın unutmayın derim. Bu yazı Hollywood’un merkezinde Hollywood bulvarının üzerinde yer alan dağdadır. Yazıya sizi biraz daha yakınlaştırarak fotoğraf çektirmenizi sağlayacak turlar düzenleniyor. İsterseniz bu turlarla gidebilir ya da eğer araba kiraladıysanız kendiniz de gidebilirsiniz. Hollywood yazısı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

hollywoodda gezilecek yerler - hollywood yazısı

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.