Hangi Ülkeden Ne Hediye Alınır?

Seyahatlerimizin en güzel yanlarından biridir gittiğimiz yerlerden kendimiz için ya da sevdiklerimiz için hediyeler almak. Peki hangi ülkeden ne hediye alınır hiç düşündünüz mü? Eminim gideceğiniz her ülke için bunu düşünüyor ve küçük bir araştırma da yapıyor olabilirsiniz. Aslında bu çok yerinde bir karar, çünkü gittiğiniz ve son derece keyif aldığınız ülkelerden ya da şehirlerden kesinlikle hem sevdikleriniz hem de kendiniz için birbirinden güzel ve orayı anımsatan hediyelikler almalısınız.

Hangi Ülkeden Ne Hediye Alınır

Tatiller hep güzel anılarla doludur. Evinize döndüğünüzde tatilde çekildiğiniz resimlere bakıp bakıp içinizi çekip ne güzel günlerdi ve ne güzel bir yerdi der dururuz. Buna bir de oradan aldığımız ve aldığımız anı adeta dün gibi hatırlayacağımız hediyelikler de eklenince işte o zaman keyfinden yenmiyor. Burada işte hangi ülkeden ne alınır konusu devreye giriyor.

İtalya’dan hediyelik ne alınır?

Eğer bir İtalya şehrine seyahat planlıyorsanız şunu söylemek isterim hediyelik anlamında alternatifiniz adeta bir çığ gibi. Küçük hediyeliklerden tutun da son derece farklı ve özel hediyeliklere kadar seçenek fazlaca. Ben size öncelikle bu güzel şehirden sevdikleriniz ya da kendiniz için maske almanızı öneririm ve genelde de zaten İtalya’dan alınan en popüler hediyelik maskedir. Maskeden sonra ise onlara has özel makarnalardan da alabilirsiniz. Kuklalar, cam aksesuarlar, zeytinyağlar da getirilebilecek diğer özel hediyelikler arasında.

italya'dan hediyelik ne alınır

Hindistan’dan ne hediyelik alınır?

Hindistan kesinlikle çok renkli ve oldukça da değişik bir yer. Bu farklı ülkeyi görmeye giderseniz elbette bu değişik ülkeye yakışır hediyeliklerle dönmelisiniz evinize. Hindistan’ın en popüler hediyeliklerinin başını rengarenk ve dekoratif fil figürleri çekiyor. Hatta bir çok dükkanda fil ailesi şeklinde bir kaç fil figürünün beraber set halinde satıldığı şık hediyelikler bulabilirsiniz. Ayrıca Hindistan’da el işçiliği çok yaygındır. Eğer ilginiz varsa el işçiliği tabaklar, yatak örtüleri, ya da masa örtüleri alabilirsiniz. Çok şık bir hediye olabilir. Bu arada gittiği yerlerin mutfağını evine taşımak isteyenlerdenseniz Hindistan’a özgü meşhur baharatlarından da alabilirsiniz.

hindistandan hediyelik ne alınır

Letonya’dan hediyelik ne alınır?

Letonya son günlerde özellikle de Türk’ler tarafından çok fazla seyahat edilen popüler yerlerden biri. Letonya’da en çok ziyaret edilen şehir ise bildiğiniz gibi Riga. Riga’dan dönüşte hem kendiniz hem de sevdikleriniz için amberden yapılmış takılardan alabilirsiniz. Sevdiklerinize alamasanız bile kendiniz için kesinlikle almalısınız. Kahve ya da diğer içeceklerle karıştırılarak içilen ve alkol oranı oldukça yüksek olan içecekleri ise çok meşhur. Adı black balsam. Bu içeceğin soğuk algınlığına da çok iyi geldiği söyleniyor. Sevdiklerinize getirebilirsiniz. Diğer hediyelik önerileri ise geleneksel kıyafetler içindeki bebekler, siyah seramikten yapılan süs eşyaları, tahtadan yapılmış mutfak eşyaları, yün örtüler ve kimyonlu peynir olabilir.

Letonya'dan hediyelik ne alınır

Yunanistan’dan hediyelik ne alınır?

Son günlerin en gözde turistik yerlerinden biri özellikle de ülkemiz için Yunanistan oluyor. Yunanistan’ın neresine giderseniz gidin hediyelikler değişmiyor. Ancak Atina’dan daha çok küçük heykelcikler alınabiliyor. Bunların başını zeus ve venus heykelleri çekiyor. Diğer bir hediyelik önerisi ise saz ile gitar karışımı bir enstrüman olan bozuki (bağlama) dir. Diğer bir en popüler hediyeliği ise özellikle Türk’lerin en çok tercih ettiğini söyleyebileceğim Yunanlılara özel bir içecek olan ouzo adındaki içecekleri oluyor. Rakıya benzeyen bu alkollü içecek Yunanistan’ın en popüler hediyeliği.

yunan ouzosu

İngiltere’den hediyelik ne alınır?

İngiltere’nin kendine has bir kaç sembolik durumları vardır. Bunlar kırmızı telefon kulübeleri, çift katlı kırmızı otobüsleri ve siyah taksileridir. Genelde İngiltere’nin en popüler hediyelikleri arasında bunların küçük oyuncakları gelir. Ayrıca bunun yanında dekoratif kutularda satılan çayları da popüler hediyelikleri arasında yer alıyor.

İngiltere'den hediyelik ne alınır

Çin’den hediyelik ne alınır?

Çin denilince elbette akla hemen çay gelir. Çin’de çok güzel dekoratif kutular içinde özel çayları satılıyor en popüler hediyelik olarak bunları gösterebilirim. Bunun yanında değişik tasarımlardaki yemek çucukları da harika bir hediyelik olabilir. Porselen çay takımları da yanı şekilde Çin’den en çok alınan hediyelikler arasında yer alıyor.

Çin'den hediyelik ne alınır

Hollanda’dan hediyelik ne alınır?

Çok güzeldir Hollanda. Buradan da hediyelik anlamında seçeneğiniz çok fazla. Ancak en popülerini sorarsanız lale soğanları ve dekoratif tahta takunyalar derim. Lalenin yanında evinizde, balkonunuzda besleyebileceğiniz ya da sevdiklerinize verebileceğiniz bir çok farklı renklerde çiçek tohumları da var. Dediğim gibi gittiği yerlerin mutfağını evine taşımak ya da sevdiklerine tattırmak isteyenler için ise meşhur Hollanda peynirlerini önerebilirim. Uzun seyahatler için özel paketlenmiş olan bu özel peynirlerden kesinlikle hediyelik almalısınız.

Hollanda'dan hediyelik ne alınır

Küba’dan hediyelik ne alınır?

Özel bir yerdir Küba. Herkesin görmesi gereken müthiş bir yerdir. Eğer Küba’ya seyahat planlıyorsanız dönerken kendiniz ve sevdikleriniz için meşhur havana purosu almadan dönmeyin. Bunun yanında diğer bir meşhur hediyeliği ise romdur. Ancak bunun yanında el yapımı özel küçük heykelcikler ve sokak manzaralı tablolar da değerlendirebileceğiniz hediyelikler arasında. Ancak puroyu sakın unutmayın.

Küba'dan hediyelik ne alınır

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.