En Kolay Vize Veren Ülkeler

Bazı özel durumları olmayanlar için vize genelde sıkıntı olmuştur. Bazı ülkeler vize konusunda çok cömertken, bazı ülkeler çok cimridir. En kolay vize veren ülkeler ise genelde diğer Avrupa ülkelerine oranla vize konusunda daha az stres yaratır, red verme durumu çok daha azdır ve diğer ülkelere oranla daha uzun vize verir. Çünkü bazı ülkeler vardır ki pasaportunuz vize dolu olduğu halde kendisine vize için başvurduğunuzda size sadece 2 haftalık vize verir ve bu durum çok can sıkıcı olur. Bu nedenle vize konusunda böyle sıkıntılar yaratan ülkelerden vize almak yerine, vize konusunda daha cömert olan ülkelerden vize almak daha doğru sanki.

en-kolay-vize-veren-ulkeler

Ancak burada küçük bir detay var. Vize aldığınız ülkeye girmezseniz bir daha o ülkeden vize almak istediğinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle vize alması kolay ülkeler asıl gitmek istediğiniz yere giderken bir aracı olarak kullanabilirsiniz. Gelelim genelde vize verme konusunda şuan sorun yaratmayan ülkeler. Ama elbette bunun değişmeyeceğinin garantisi yok.

vize-almasi-kolay-ulkeler

Fransa

Tüm dünyanın en merak ettiği yer paris’miş bunu biliyor muydunuz? Ülkemizden de hatırı sayılır bir turist sayısına da sahiptir Fransa. Başkent Paris her yıl en çok ziyaretçi ağırlayan şehir bu arada bilginiz olsun. Bu güzel şehri görmek için alınması gereken Fransa vizesi bir çok ülkeye oranla çok daha kolay alınabiliyor. Eğer evraklarınızı doğru hazırlarsanız bu güzel ülke kesinlikle size vize verecektir. Eğer amacınız Paris’e gitmek değilse, Hollanda ya da yakınındaki yerlere gitmekse. Fransa vizesi alıp Fransa’ya giriş yapıp buradan istediğiniz diğer ülkelere de geçiş yapabilirsiniz. Fransa yazılarım.

kolay-vize-veren-ulkeler-paris-vizesi

İtalya

Benim şuana kadar gittiğim Avrupa ülkeleri içinde açık ara en çok beğendiğim ülke diyebilirim İtalya için. Venediği, Floransa’sı, Roma’sı hepsi de birbirinden güzel. Bu kadar güzel olmasına rağmen İtalya’dan vize almak oldukça kolay. İtalya yazılarım için.

en-kolay-schengen-vizesi-veren-ulkeler

Yunanistan

Sevgili komşumuz Yunanistan’da doğru şartları yerine getirdiğinizde vize konusunda cömert ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle bazı gezginler vize konusunda sıkıntı yaratan ülkelere gitmeye karar verdiklerinde Yunanistan’dan vize alıyor ve ülkenin ulaşımı en kolay olan yerine gidip giriş yaptıktan sonra asıl gitmek istediği Avrupa ülkesine gidiyor. Yunanistan yazılarım için.

vize-almasi-kolay-ulkeler-yunanistan-vizesi

İspanya

Muhteşem bir ülkedir İspanya. Sıcacık insanları, muhteşem doğal güzellikleri ile kesinlikle görülmesi gereken özel bir ülkedir. İspanya’da gene evraklarınızı doğru şekilde hazırladığınızda vize konusunda sıkıntı yaratmayan ülkeler arasında yer alıyor. İspanya yazılarım için.

en-kolay-schengen-vizesi-veren-ulkeler-ispanya-vizesi

Portekiz

Gene aynı şekilde en kolay schengen vizesi veren ülkeler sıralamasında Portekiz geliyor. Turist sayısına çok önem veren ve ülkesini ziyaret için gelen turistleri ciddi bir gelir kapısı olarak gören Portekiz’den vize almak da gene diğer Avrupa ülkelerine oranla oldukça kolay. Portekiz’de Lizbon kesinlikle görülmesi gereken özel bir şehir.

en uzun vize veren avrupa ülkeleri - portekiz vizesi

Slovakya

Slovakya ne alaka diyor olabilirsiniz? Ama vize konusunda bonkör olduğunu düşünürsek, Slovakya’yı sadece bir geçiş noktası olarak kullanmak çok mantıklı. Zaten genelde gezginler Slovakya’yı bu amaçla kullanıyorlar. Bu arada Slovakya’da Bratislava’ya gitmiş biri olarak çok beğendiğimi ve çok etkilendiğimi de söyleyebilirim. Küçük ama kesinlikle çok güzel bir şehirdir.

kolay vize veren avrupa ülkeleri - slovakya vizesi

Bratislava

Macaristan

Macaristan’da vize konusunda sıkıntı yaratmayan ve özel bir durum olmadığında red vermeyen ülkeler arasında yer alıyor. Başkent Budapeşte kesinlikle gezilmesi ve görülmesi gereken çok özel bir şehir. Budapeşteye gelmişken yakınında yer alan Viyana ve Prag’a da gitmeyi sakın atlamayın. Vize konusunda bu denli kolaylık sağlayan Macaristan’ın dibinde olmasına rağmen Prag yani Çekoslovakya tam tersine vize konusunda inanılmaz zor ve cimri bir ülkedir bilginiz olsun. Macaristan yazılarım için.

kolay-ve-uzun-veren-ulkeler

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.