Burçlara Göre Tatil Yerleri

Burçlara göre tatil önerileri

Yapılan bir araştırmada, her burcun aslında kendine has bir tatil beklentisi olduğunu göstermiş. Yani, aslında burçlara göre tatil yerleri iyi bir tatil geçirmek için son derece önemli. Herkesin tatilden beklentisi farklıdır. Kimi yemeyi içmeyi çok sever, kimi tarihi yerleri müzeleri gezmeyi çok sever, kimi turistik yerleri gezmekten nefret eder ve sadece şehri gezer. Yani aslında anlayacağınız, yapılan bu araştırmada bu beklentilerin insanların burçları ile alakalı olduğu saptanmış.

Burçlara Göre Tatil Yerleri

Koç burcuna tatil önerileri

Eğer burcunuz koçsa burçlara göre tatil önerilerinin ne kadar da önemli bir detay olduğunu anlamışsınızdır. Çünkü koçlar diğer bir çok insandan farklı bir tatil anlayışına sahiptir. İşte bunun nedeni olarak burcunuzun taşıdığı özellikler gösteriliyor.

Deniz kenarında saatlerce şezlongda oturup kitap okuyan insanlar vardır ya, işte asla o insanların arasında bir koç burcuna rastlayamazsınız. Çünkü, koç burcu için tatil demek bol fiziksel aktiviteli, heyecan dolu, enerji dolu bir gezi planı demek. Koçlar tatillerini doyasıya yaşarlar ve hemen hemen her yerde mutlu olmayı başarırlar. Ancak, öyle bir şehre gidip sadece müzelerini, turistik yerlerini gezip dönmek pek de koçlara göre bir durum değildir. Daha çok yerel halkın takıldığı yerleri, sokaklarını doyasıya gezmekten hoşlanırlar.

Koç için hareketli şehirler çok idealdir. Bir çok insanın aksine, kalabalık koçları ürkütmez. Tam tersine, sakinlik koçlar için sıkıcı olur. Bu nedenle hareketli Avrupa şehirleri özellikle de Amsterdam koçların en mutlu olabilecekleri ve tatil yaparken hiç sıkılmayacakları tarzda yerlerdir. Bunun yanında, yapılan araştırmada koçların heyecan sevdikleri için bol bol aktivite yapılan yerler koçlara önerilmiş. Bunun başını ise Güney Afrika çekiyor. Güney Afrika’da yapılan safari turları tam koçların istediği tarzda bir tatil anlayışına sahip.

Bunun yanında güzel yerde güzel yemekler yemeyi ve iyi yerlerden alışveriş yapmayı seven koçlara diğer önerilen yerler ise İtalya ve Yunanistan. Bu iki ülke şehirleri tam koç burcunun aradığı tatili onlara sonuna kadar veriyor.

Boğa burcuna tatil önerileri

Yemek denilince, lüks hayat denilince akla hangi burç gelir? Elbette boğa insanları gelir. Gezmeyi, yemeyi onlara sorun. Bu nedenle tatil denilince boğalar çok ince düşünür ama kesinlikle en iyi kararı verirler. Çünkü bu durumlar onların uzmanlık alanıdır. Aslında burçlara göre tatil listesi sıralamasında boğanın listesi oldukça kalabalık, ama biz onların en mutlu olabilecekleri yerleri sıralayalım dedik.

Boğa insanları bir tatilden ne beklerler? Kesinlikle en güzel yemeği yemek isterler, iyi bir uyku çekmek isterler, en güzel mağazaları gezmek isterler, tarihi yerleri sindire sindire gezmek isterler.

Otel seçimlerinde her zaman titizlenirler. Manzarası iyi olan bir otel boğa insanını o kadar mutlu eder ki, tüm gün o manzarasını seyretmek bile yeterli gelebilir. Boğa insanlarına İsviçre’nin o zengin ve lüks hayatı çok iyi gelmiş yapılan bu araştırmada. Boğalar en çok İsviçre tatilinde mutlu olmuşlar ve burada yemeyi içmeyi çok sevmişler. Ancak biraz daha uzaklaşırsak zanzibar da gene boğa insanlarının tüm tatil ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap vermiş ve onları sonuna kadar tatmin etmiş. Diğer önerilen yer ise Sicilya. Sicilya da aynı şekilde yemek ve manzara anlamında boğalara sonuna kadar hitap eden bir yer.

Ülkemizde tatil yapmak isteyen boğa burçlarına ise son derece lüks olan ve yemekleri çok güzel olan Antalya otellerini öneririz. Ancak otelin kesinlikle yemekleri iyi olmalı.

burçlara göre tatil listesi

İkizler burcuna tatil önerileri

Eğer sakin ve çabuk yorulan biriyseniz sakın bir ikizler burcu ile tatile çıkmayın. Çünkü onu kesinlikle yarı yolda bırakabilirsiniz. İkizler burcu tatili esnasında neredeyse bir dakikalarına bir mahalle sığdırabilecek kadar enerji dolu ve hareketli olurlar. Asla yorulmazlar ve enerjileri kesinlikle bitmez. Eğer bir tatilde bir sürü yer görmek istiyorsanız ikizler burcu insanı ile tatile çıkın. Minimum zamanda size bir sürü yeni yer gezme fırsatı yaşatacağından emin olabilirsiniz.

İkizler insanları kalabalık ortamları, büyük şehirleri severler. Öyle sakin bir tatil, küçük dingin şehirler ikizler burçlarına hiç mi hiç uymaz. İkizler kesinlikle kalabalık ortamlarda ve büyük şehirlerde tatil yapmalılar. Aksi halde tatillerinin 2. gününde sıkılmaya ve yapacak bir şey bulamamaya başlarlar.

İkizlere, asla uyumayan enerjisi yüksek şehirler yakışır. Öyle miskin ve çabuk yorulan yaşlı şehirler ikizlere hiç gelmez. Bu nedenle ikizler burcuna tatil planlaması yaparken kesinlikle New york önerilir. New york ikizler burcunun tüm tatil beklentilerini sonuna kadar karşılayacaktır. Los angeles ve Las vegas’da kesinlikle ikizler için paha biçilemez ve eşsiz tatilin adresi diyebiliriz.

Yengeç burcuna tatil önerileri

Bir yengecin tatilinde mutlu olabilmesi için gittiği yerde kendini kesinlikle evinde gibi hissetmesi ve huzur içinde olması gerekir. Zaten, yengeç insanları genelde ailesi ile tatile çıkmayı sever. Yengeç burcu insanını tatile çıkmaya kolay ikna edemezsiniz. Çünkü onlar evlerinde ve memleketlerinde çok mutludurlar. İkna olduklarında ise gittikleri yer kesinlikle onların huzurunu bozmayacak nitelikte olmalıdır.

Bir yengeç insanı tatilini yaptığı yerin kesinlikle huzur verici olmasını bekler ve iyi yemek yemeyi çok sever yengeç. Bu nedenle yemekleri iyi olan yerler onları cezbedebilir. Koşuşturmacalı tatiller pek onlara göre değildir. Sakin ama güzel yerler görmek isterler. Zaten genelde eğer bir yeri beğenirlerse her sene aynı yere giderler. Asla yeni yer görmek uğruna risk almak istemezler.

Kültürel zenginlikleri de çok severler. Bu nedenle, İtalya yengeç insanlarını çok mutlu edebilir. Burada güzel yemekler de onları cezbedecektir. Bunun yanında Almanya’nın o sakin hayatı ve kültürel zenginlikleri de gene yengeçlerin tatil anlayışlarına çok iyi gelir. Paris ise lüks yaşamı ve şirin kaffeleri ile yengeçlerin aradığı huzurlu tatil ortamını onlara verir. Amsterdam ise doğal güzellikleri ile aynı şekilde yengeçleri kendine aşık edebilir.

Ülkemizde de yengeçler için özellikle Bozcaada çok keyif alabilecekleri ve huzurla dolacakları bir tatil ortamı sağlayacaktır. Yunan adaları ise o eşsiz denizi ve son derece lezzetli yemekleri ile her zaman yengeçlerden tam puan alma potansiyeline sahiptir. Şunu da unutmayın, yengeçler otel odalarına da ayrı bir önem verirler. Temiz, düzenli ve geniş otel odalarında kendilerini daha rahat hissederler.

Burçlara göre tatil önerileri

Aslan burcuna tatil önerileri

Aslanlar tatil konusunda en eğlenceli burçlardan biridir. Onlar için tatil demek bol bol hareket demek, hep yeni yerler görmek demek, yeni tatlar tatmak demek. Yani dünyanın neresi olursa olsun, yeterki popüler ve hareketli bir yer olsun aslan asla itiraz etmez. Yakın olsun, uzak olsun mesafeler onlar için hiç engel oluşturmaz.

Aslan kesinlikle sıradan bir tatil yapmak istemez. Bol bol eğlence ve hareket ister. Aslanların tatil seçenekleri arasında ilk sırada İbiza varmış. İbiza hareketli yaşamı ile aslanları kesinlikle sonuna kadar mutlu etmiş.

İbiza’dan sonra ise Amerika aslanların kendilerini en mutlu hissettikleri tatil yerleriymiş. Bunların başını ise New york, Los angeles, San Francisco ve Las vegas çekiyormuş.

Daha yakınlarda tatil arayışındaki aslanlar için ise popülerliği ön planda olan Roma ilk önerilen yer. Roma’yı Monaco ve St. Trope takip ediyor. Buralardaki lüks hayat, popülerlik ve hareketlilik aslında tam da aslanların aradığı tatil anlayışı. Daha fazla kültürel bir tatil yapmak isteyen aslanlar için ise Prag öneriliyor. Ülkemizde tatil yapmak isteyen aslanlara ise Alaçatı ve Bodrum öneriliyor.

Başak burcuna tatil önerileri

Başak burcu ile tatile gitmeye karar verdiğinizde tatilinizin tüm ayrıntısına kadar planlanacağından kesinlikle emin olabilirsiniz. Başaklar asla plansız hareket etmezler. Yemek yiyecekleri yerden tutun da, kahve içecekleri yere kadar her yeri günlerce araştırıp en sonunda harika bir liste çıkarırlar. Öyle sırt çantasını alıp spontane bir şekilde tatile çıkacak insanlar asla başak burcundan çıkmaz. Bir başak insanını sakın aniden tatile çıkarmaya kalkmayın. Onlar aylar öncesinden hazırlanmayı ve planlar yapmayı çok severler.

Öyle her yeri beğenmez başak burcu. Gittiği yeri beğenmezse sonsuz şikayetlerde bulunup ömrünüzden ömür götürebilir. Bu nedenle başak burcunun tatil konusunda son derece titiz ve detaycı olduğunu unutmamak gerekir. Başaklar en çok uçsuz bucaksız denizleri olan tatil yerlerinde mutlu olurlar.

Bu nedenle başaklara en çok Tayland, ve yunan adaları önerilir tatil rotası olarak. Ülkemizden ise Bodrum ve Kaş başakların sonsuz mutlu olabilecekleri yerler arasında gelir. Avrupa’da başakların kendilerini en iyi hissedebilecekleri yerler ise Roma ve Floransa’dir. Roma ve Floransa’nın o tarihi dokusu, sokakları ve eğlenceli hayatı başakları adeta kendinden geçirmeye yeter.

Lüks hayatı seven başak burcu için Paris’de iyi bir seçenek olacaktır. Buradaki mağazaları gezmek ve hoş cadde kaffelerinde oturmak başak burcu için paha biçilemez bir keyif olacaktır. Bunun yanında daha fazla doğal güzellik ve tarih seven başaklardansanız ise Barcelona tam size göre demektir. Çünkü Barcelon’da yer alan Gaudi eserleri başakların başını döndürmeye yetecektir.

Terazi burcuna tatil önerileri

Terazi burcu insanları genelde entelektüel insanlardır. Bu insanlar sanat dolu tatil yerlerini çok severler. Aynı zamanda romantik ve popüler yerler de gene aynı şekilde terazi insanlarını en mutlu eden tatil yerleri arasındadır. Terazi burcu insanları gittikleri tatil yerlerinde yeni yerler keşfetmekten ayrı bir keyif alırlar.

Gittikleri yerleri öylece gezip dönmek terazi burcuna göre bir durum değildir. Gittiği her yerden illa ki alışveriş yapmak ister. Gittiği yerde hem romantizim olsun, hem sanat olsun, hem popülerlik olsun şeklinde kesin ve net beklentileri vardır.

Bu nedenle terazi burcu insanlarına Lizbon önerilir. Lizbon’un o eşsiz güzellikteki sokaklarında saatlerce gezmek tam anlamı ile terazinin işidir. Doğal güzelliklerle dolu bir şehir de gene aynı şekilde terazinin beklentileri arasındadır. Bu nedenle Avursturya’da terazi burcu insanlarına çok fazla önerilir.

Daha uzaklara gidebilen terazilere ise kesinlikle Küba öneriliyor. Küba’nın o kendine has havası, doğal güzellikleri terazilere istediklerini fazlasıyla vermeye yetecektir. Ülkemizde ise Marmaris en çok önerilen tatil beldesidir.

Akrep burcuna tatil önerileri

Dünyanın en gizemli insanları olan akrep insanlarının tatilleri de gizemli olmalıdır. Genelde gizemli yerleri görmeyi ve keşfetmeyi çok severler. Akrep, modern tatil yerlerini çok sever. Çok fazla dingin ve sakin bir tatil anlayışı yoktur. Yeni yerler keşfetmekten pek hoşlanmazlar aslında. Daha çok, bir kez gittikleri ve beğendikleri yerleri bir kaç kez gitmekten keyif alırlar.

Akrep burcu insanlarının bir tatilden bekledikleri ise romantizm, dinlenme ve eğlencedir. Bu üçünü de içinde barındıran bir tatil planlayabilirse o tatil onun asla unutamayacağı güzellikte olur.

Aslında akrep burcu insanları arasında yapılan araştırmada akreplerin en çok deniz tatillerinde mutlu olduklarını göstermiş. Bu nedenle akreplere en çok önerilen yer Miami. Ancak uzağa gitmek istemeyen ve ülkesinde tatil yapmak isteyen akreplere ise en çok Bodrum öneriliyor.

Doğal güzelliklerle dolu bir tatil yapmak isteyen akreplere ise Norveç öneriliyor. Norveç’in o gizemli ve güzel doğası akreplerin çok hoşuna gidecektir.

Yay burcuna tatil önerileri

Tatil demek, seyahat demek aslında yay burcu demek. Burçlar arasında seyahatin her türlüsünü en çok seven tek burç hiç şüphesiz yay burçlarıdır. Tatil anlayışı kesinlikle onlara sorulur. Evinde çantası hep hazır olan ve her an tatile çıkmaya hazır yaşayan, nereye gittiğinin önemi olmayan, yeter ki tatile çıkayım mantığı ile yaşayan insanlardır yay insanları.

Yeni yerler keşfetmeyi, kimsenin gidemeyeceği farklı yerlere gitmeyi, sürekli bir tatil havasında olmayı çok severler. Uçakları daha piste iner inmez hemen diğer yapacakları tatilin planını yapmaya başlarlar.

Dünya üzerindeki her yer yay burcunu mutlu etmeye yeter ama gene de en çok mutlu oldukları yerler belirlenmiş bu burcun insanlarının. Buna göre yay burçlarına en çok önerilen yerlerin başını İspanya ve İtalya çekiyor. İspanya ve İtalya’nın doğal güzellikleri ve eğlenceli hayatı yayları adeta kendinden geçiriyor.

Biraz daha uzaklarda ise Las vegas ve New york tam yayların o eğlenceli ve hareketli hayatlarına uygun yerler. Yay insanları tatilde genelde hareket beklerler. Sakin yerler, dingin tatil beldeleri hiç yaylara göre değildir. Deniz tatilleri bu yüzden yay insanlarına hep sıkıcı gelmiştir. Çünkü onlar saatlerce bir şezlongda uzanan tiplerden asla olmamışlardır.

Asla bitmeyen enerjileri etraflarındakileri bitirme noktasına getirse de, yayların o pozitif enerjileri sayesinde siz de onlarla tatil yaparken sonsuz keyif alırsınız. Yani yaylar için iyi bir tatil bol gezmeli, bol dolaşmalı, yeni yerler keşfetmeli ve gece hayatını yaşamalı şeklinde olmalıdır.

Çin ve Rusya’da yayların kendilerini çok mutlu hissedecekleri yerler arasında gelir. Ülkemizde ise Eskişehir ve Bodrum yaylar için harika seçeneklerdir.

Oğlak burcuna tatil önerileri

Disiplinden asla taviz vermeyen oğlak insanları tatilde bile kontrolü elden bırakmazlar ve tatile en çok aileleri ile çıkmaktan keyif alırlar. Genelde öyle çok koşuşturmacalı tatiller oğlaklara göre değildir. Popüler yerleri merak ederler ve görmek de çok isterler. Ama bir yay ya da koç insanı gibi zıp zıp gezmezler. Genelde yavaş yavaş, sindire sindire, dinlene dinlene gezerler.

Genelde büyük şehirler oğlak burcuna çok uyan şehirlerdir. Bu tarz büyük şehirlerde kendilerini daha mutlu hissederler. Oğlaklara en çok önerilen şehir ise Londra. Londra kendine has havası ile oğlakların tatil yaparken en mutlu oldukları şehir olarak seçilmiş.

Londra’yı, Barcelona ve Amsterdam takip ediyor. Daha uzaklara gidebilen oğlaklar için ise New york ve Los angeles harika tati beldeleri olarak gösteriliyor. Aynı şekilde İtalya’nın o sıcak ve keyifli ortamı da oğlak insalarını sonsuz mutlu edebilme özelliğine sahip. Bu nedenle İtalya’da öneriliyor oğlaklara. Türkiye’de ise en çok kaş önerilir oğlaklara.

Kova burcuna tatil önerileri

Sırt çantası her daim hazır ve her an tatile çıkabilme potansiyeline sahip bir kova bir de yaylardır. Kovalar asla bir kez gördükleri yerleri tekrar görmek istemezler. Hep yeni yerler keşfetmek isterler. Popüler ve çok turistik yerler ise onları bunaltabilir. Aniden bir anda tatile çıkmaya karar verebilirler.

Kovalara en çok Hindistan ve Kamboçya öneriliyor tatil rotası olarak. Onların o maceraperest yaşantılarına ve özgür tatil anlayışlarına en çok bu rotalar iyi cevap verebilecek tarzda.

Kovalar genelde herkesin gitmediği farklı yerlere gitmeyi tercih eder. Zaten bir kova arkadaşınız varsa instagramında genelde pek de alışık olmadığınız tatil yerlerinin isimlerini görüyorsunuzdur. İmkanı olan her kova hep farklı rotaları ve kimsenin görmediği bilmediği yerleri keşfetmeyi sever.

Kovaların en çok tercih ettikleri ve kendilerini en mutlu hissettikleri diğer yerler ise Rusya ve İsviçre olarak açıklanmış. Rusya’nın bir çok şehri ve İsviçre’nin farklı şehirleri kovaların beklentilerini fazlaca karşılamış. Türkiye’de ise fırtına vadisi kova burçlarının en çok keyif aldıkları yerlerin başını çekmiş.

Balık burcuna tatil önerileri

Yaşadığı tatsız olaylardan kaçmak, kendini dinlemek ve dinlenmek için daha çok tercih eder balık burcu tatil yapmayı. Onlar için tatil demek daha çok dinlenmek, yenilenmek ve huzur dolmaktır. Balık burcu insanları en çok deniz tatillerinden keyif alırlar.

Balıkların kendilerini en çok mutlu hissedecekleri rotalar ise Tayland’da yer alan Krabi adası olarak belirlenmiş. Adanın kendine has romantik havası ve huzur dolu atmosferi balık burcu insanının kendini yenilemesi için harika bir fırsat.

Balıkların tatilden beklentileri fazladır aslında. Sanat ve aşk da bekledikleri yegane özelliklerdir. Bu nedenle balıklar için Portekiz harika bir seçenek olacaktır. Portekiz’in o aşk kokan sokakları balık burcunun kendinden geçmesi için kesinlikle yeterli olacaktır. Diğer bir önerilen şehir ise Münih. Münih’in o eşsiz bahçeleri, çiçeklerle dolu sokakları, birbirinden güzel kaffeleri balık burcunun keyif içinde bir tatil yapmasını sağlayacaktır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.