Budapeşte’de Konaklama Tavsiyeleri

Eğer tatil için bu şehri tercih ettiyseniz Budapeşte’de konaklama tavsiyeleri hakkında bilgi sahibi olmanızı öneririm. Çünkü şehir her ne kadar ucuz sayılabilecek nitelikte olsa da, iş konaklamaya gelince durum biraz değişiyor. Budapeşte diğer Avrupa şehirleri gibi oldukça küçük bir şehir. Gezilecek yerleri ise genelde bir noktada toplanmış durumda.

Budapeşte'de Konaklama Tavsiyeleri

Budapeşte’nin Buda ve Peşte şeklinde iki ayrı yerleşim birimine ayrıldığını biliyorsunuzdur. Budapeşte’de konaklama önerilerine baktığınızda karşınıza genelde tavsiye olarak Peşte civarı çıkar. Bunun nedeni ise hem gezilecek yerlerin bu tarafta olması hem de otellerin neredeyse yüzde doksanının burada konumlanıyor olmasıdır. Budapeşte’ye giden bir çok turist genelde bu bölgeyi tercih eder konaklamak için. Siz de bu bölgeyi değerlendirebilirsiniz.

Budapeşte'de konaklama önerileri

Gelelim Budapeşte’de konaklama kısmında popüler olabilecek yerlere. Şehrin ne pahalı konaklanabilecek otelleri tuna nehri etrafında yer alan çok yıldızlı oteller oluyor. Bu oteller şehrin en pahalı otelleri. Ancak hepsi de konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunuyorlar. Eğer bütçeniz el veriyorsa tuna nehri çevresinde yer alan bu otelleri değerlendirebilirsiniz.

Budapeşte'de konaklama

Bütçeniz el vermiyor ve daha ekonomik oteller arıyorsanız doğal olarak merkezden biraz uzaklaşmanızı önereceğim size. Ancak şehirde ulaşım son derece kolay olduğu için ve küçük bir şehir olduğu için uzaklaşmak çok sıkıntı yaratmayacaktır. Bu noktada size kahramanlar meydanı civarındaki otelleri, Terez ve Erszebet Bulvarları ve Nyugati ile Keleti tren istasyonlarına yakın bölgelerde yer alan otelleri önerebilirim. Bu bölgeler hem konaklama açısından son derece idealdirler hem de fiyat olarak ana merkeze oranla oldukça ekonomiktir.

Eurostars Budapest Center

eurostars-budapest-center

Biz konaklamak için bu oteli seçtik, çünkü otelin konumu oldukça iyiydi. Tuna nehrinin olduğu alana,merkeze ve diğer bir çok turistik bölgeye de yürüyerek kolayca ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda hemen yakınında bir metro istasyonu da var. Otel son derece güvenli nezih bir yerde, odalar çok temiz ve yeterli büyüklükte. Oteli buradan inceleyebilirsiniz. Budapeşte’de yer alan diğer otelleri ise buradan inceleyebilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.