Brugge’nin İklimi Nasıldır?

Belçika’nın masalsı şehri Brugge’nin iklimi nasıldır diye sorarsanız, diğer pek Avrupa şehri gibi belirsiz deriz. Ancak şunu bilmelisiniz Brugge Belçika geneline oranla iklim olarak en sert iklime sahiptir. Şehir dört mevsim çok güzel olan ve gezmesi en keyifli yerlerden biridir.

Brugge'nin İklimi Nasıldır

Zor bir iklime sahip olasada Brugge’de yaz ayları en ideal mevsimdir. Çünkü kışları gerçekten çok sert ve soğuk geçer. Ancak bu şehri görmeye giden herkesin ortak fikri şehir hem yazın hemde kışın görülmelidir şeklindedir. Yani yazları ayrı güzel, kışları ayrı güzeldir Brugge’nin.

bruggede kış ayları nasıldır

Ancak soğuk sevmiyor ve sokaklarında çok daha rahat bir şekilde yürüyebilmek adına Brugge’ye ne zaman gidilir diye sorarsanız da elbette bahar ve yaz ayları deriz. Ancak yaz ayları Brugge çok kalabalık olur. Çünkü turistik açıdan değerli bir yerdir ve ziyaretçisi hiç bitmez. Bu nedenle belli bir kalabalığı olur ve otelleri de kışa oranla daha pahalıdır. En güzel dönemi ise mayıs ve eylül aylarıdır. Temmuz ve ağustos aylarında ise hava sıcaklığı 21 derece civarındadır.

bruggede yaz ayları nasıldır

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.