Brugge Gezi Rehberi

Bu yazımızda masallardan fırlamış ve sokakları resmen çikolata kokan brugge’yi anlatmaya çalışacağız. Brugge gezi rehberinde aslında size söyleyebileceğimiz en önemli ayrıntı bu şirin ve küçük kasabada çok fazla gezilecek yapı ve tarihi bina yok. Ama yapılacak çok şey var. Bu nedenle bir çok Avrupa şehrinden Brugge’ye turlar düzenlenir. Bu turlarla bu güzel masalsı şehri gezmeye gidebilir ya da kendi imkanlarınızla görmeye gidebilirsiniz. Ancak bu güzel ve çok romantik olan yerleşim birimini illaki görün derim. Çünkü gidenler arasında pişman olan yoktur bu güzel kasabaya.

Brugge Gezi Rehberi

Belçika’da yer alan Brugge Venedik’e olan benzerliği ile meşhurdur. Burada yer alan kanallar adeta size kendinizi Venedik’te hissettirir. Brugge’de yapılacaklar listesinin başını burada yer alan kanallarda bot turu yapmak gelir. Kesinlikle bu zevkten kendinizi mahrum bırakmayın derim.

Burada tarihi yapı ve bina çok yok. Ancak o kartpostallarda ya da tablolarda gördüğümüz doğa harikası yerlerin adeta aynısı burası. Muhteşem bir görünümü ve havası var. Çikolata kokan sokaklarında huzuru vücudunuzun her noktasında fazlasıyla hissediyorsunuz. Brugge’de şirin ve dar sokaklarda gezilir, kanallarda bot turu yapılır ve her manzarasının tadı doya doya çıkarılır.

Bruggede yapılacaklar listesi

Şehir 2000 yılında Unesco tarafından dünya tarih mirası listesine alınmış. Bu nedenle de şehirde ciddi bir turizm patlaması var. Her yer yemyeşil, her yer orman. Kanallar arasında yemyeşil ve yerlere kadar uzanan ağaçlar ve daracık sokaklar sizi sizden alıp götürüyor adeta. Şehri en iyi tepeden görebileceğiniz yer ise Belfry adındaki çan kulesi. Buraya çıktığınızda şehrin adeta kalemle çizilmiş gibi olduğu görüyor ve şaşkınlık yaşıyorsunuz.

Brugge‘de sokaklar sürekli olarak mis gibi waffle ve çikolata kokar. O nedenle bu şehirde aslında en büyük keyiflerden biri de çikolata dükkanlarını gezmektir. Bu gerçekten çok ayrı bir keyiftir. Bu arada şehrin en meşhur yiyeceği waffledir ve namı tüm dünyaya salınmıştır. Ancak sizi uyarmak isterim ülkemizde yapılan waffelerden oldukça farklıdır. Kıyaslarsanız hata yaparsınız. Küçük bir şehir olması nedeni ile insanlar buraya ya günü birlik geliyor ya da bir gece konaklamalı geliyorlar. Evet şehirde gezilecek çok fazla birşey yok ancak gerçekten güzel, romantik ve sıcacık bir yer burası. Bu nedenle buradan ayrılan herkesin aklı burada kalıyor.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.