Barcelona’da Alışveriş

Barcelona alışveriş rehberi

İspanya aslında moda konusunda ses getiren ülkelerden biridir. Hatta o kadar baskın olmuştur ki bizdeki moda kelimesi bile onlara aittir. Moda İspanyolcadan Türkçeye gelmiş bir kelimedir.

barcelonada alışveriş - barcelonada hediyelik eşya ne alınır

Barcelona’da alışveriş seçenekleri

Bazı Avrupa şehirlerinde alışveriş mağazalarının pek de şehrin merkezinde yer almadığını biliyorsunuzdur. Ancak Barcelona’nın bunun tam aksine pek çok mağazası merkezde yer alır ve bu da alışveriş tutkunlarını çok ciddi anlamda mutlu etmektedir. Genelde kadın giyim üzerine olan bu mağazalar herkese ve her zevke hitap edebilen nitelikte mağazalardır.

barcelonada alışveriş merkezleri

Barclonada alışveriş merkezleri

Barcelonada yer alan alışveriş merkezlerinin açılış ve kapanış saatleri sabah 10 ile akşam 21:30 saatleri arasında açıktır. Daha küçük olan dükkanlar ise akşam 20:00 de kapatmaktadır. Ancak genelde bazı mağazalar pazar günler kapalı olur. Bu nedenle alışveriş için pazar günü tercih etmemenizi öneririm.

barcelonada alışveriş

Barcelona’da indirimli alışveriş

Barcelona’da kış indirimi ocak ayının ikinci haftası ile şubatın sonunda başlamaktadır. Yaz indirimi ise haziranın başı ile ağustosun sonuna kadar geçerlidir.

Size alışveriş yaparken aynı zamanda da keyifli vakit geçirebileceğiniz passeig de gracia, plaça de catalunya, avenue diagonal bölgelerini tavsiye ederim. Çünkü bu alan kocaman bir alışveriş caddesidir ve cadde trafiğe kapalı olduğu için keyif içinde gezerek alışveriş keyfi yapabilirsiniz.

Barcelona’ya kadar gelmişken modanın önemli bir adresi olan bu şehirden alışveriş yapmak istiyorsanız ister marka merakınız olsun isterseniz de olmasın her şekilde kendinize göre şık bir kıyafet bulabilirsiniz. Şehirde son derece önemli markaların mağazaları olduğu gibi İspanyolların kendine ait mağazaları da yer almaktadır. Ayakkabı, çanta, elbise, ya da herhangi bir kıyafeti rahatlıkla bulabilirsiniz.

barcelonada alışveriş - barcelonaya has hediyelikler

Barcelona’da hediyelik eşya

Barcelona’dan ne alınır?

Barcelona’ya özgü hediyelikler araştırıyorsanız Barcelona ile özdeşleşmiş olan Gaudi’ye ait hediyelikler aslında burada en meşhur olanlarıdır. Bunun yanında moda şehri olan Barcelona’dan deri kemer, çanta, takı veya gaudi’ye ait izler taşıyan süs eşyaları alabilirsiniz.

barcelona hediyelik eşya - gaudiye ait hediyelik eşyalar

Gene İspanyolların bir kültürü olan flamenko dansı ile ilgili hediyelikler de hem oldukça güzel hem de son derece şık tarzda hediyeliklerdir. Boğa güreşi ile ilgili hediyelikler de şehirde popüler ürünler arasında yer alır. Bir boğa figürü ya da matador figürü alabilirsiniz. Bu da son derece orjinal ve İspanya’ya has bir hediyelik olabilir.

barcelonadan hediyelik eşya - flemenko yapan bebek hediyeliği

Bu arada eğer futbol sevenlerdenseniz ya da ülkenizde tanıdıklarınıza buradan hediyelik almak istiyorsanız bol miktarda futbolu simgeleyen güzel aksesuarlar ve hediyelikler de bulabilirsiniz.

barcelonadan alınabilecek hediyelikler - barcelona matador figürü

Bu arada Barcelona’yı tek başına değerlendirmeyin şehir katalan kültürünü de yoğun olarak yaşadığı için katalana has hediyelikler ve semboller de alabilirsiniz. Barcelona’nın sembolü olarak görülen katalan eşeği de en çok alınan hediyelikler arasında.

barcelonadan alınabilecek hediyelik eşyalar

Dünyanın pek çok yerinde bulunan Hard rock cafeden de Barcelona temalı ürünler almayı unutmayın. Barcelona’da en orjinal hediyelik eşya satan dükkanlar ise La rambla caddesinin ara sokaklarında yer almaktadır. Burada yer alan dükkanları gezmeden hediyelik almayın.

hard rock kafe barcelona hediyelik

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.