Barcelona Casa Batllo

Barcelona Casa Batllo Hakkında Detaylı Bilgi

Barcelona’da yer alan bir çok yapı gibi burası da oldukça etkileyici ve görsel bir mimariye sahiptir. Bina Gaudi ve Josep maria tarafından restore edilmiştir. Bina aslında orta halli bir aile için yapılmıştır. Tabii bir çok eserde olduğu Gaudi burada da sanatını konuşturmuş ve adeta döktürmüştür. Yapı oldukça etkileyici bir görünüme sahiptir.

Barcelona Casa Batllo binası hakkında detaylı bilgi

Özellikle zemin katı oldukça farklı ve güzel bir tasarıma sahiptir. Şekilsiz oval pencereler ve taş heykellerle süslenmiş olan zemin kat görmeye değer bir sanat işçiliğidir.

Casa batllo‘yu yakından incelediğinizde oldukça farklı bir işçilik kullanıldığını göreceksiniz. Ön cephesi kırık seramiklerden oluşmaktadır ve bu oldukça sıra dışı bir görüntü yaratmaktadır. Yapının çatı bölümü ise dragona benzetilmeye çalışılmıştır. Bu da ortaya son derece farklı bir eser çıkmasına neden olmuştur.

barcelonada gezilecek farklı binalar - Barcelona Casa Batlloya giriş ücretli mi

Gerçekten gittiğinizde göreceksiniz yapı peri masallarından fırlamış gibidir. Herkesi kendine hayran bırakan bir mimariye sahiptir. Sadece dış yüzeyi değil iç kısmı da son derece etkileyici ve güzeldir.

Yapının balkonlarına baktığınızda ise kemik görünümünde sütunlar göreceksiniz. Bu da yapının diğer bir özelliğidir. Üst katları ise kafatası görünümündedir. İşte bu nedenle Casa batllo’nun diğer adı kemikler evi diye geçer.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Casa Batllonu içi

Bu fantastik binayı Barcelona ziyaretinizde illaki görmenizi ve bolca fotoğraf çektirmenizi tavsiye ederim. Bina masallardan fırlamış gibi olan bu sıra dışı görünümü ile görmeye değer çünkü.

Casa Batlla’nun İçi

Dışı bu denli farklı ve fantastik bir mimariye sahip olan binanın iç yüzeyi elbetteki etkileyici olmalıdır. Gaudi dışında harikalar yarattığı bu binanın içinde de harikalar yaratmayı başarmıştır. Yapının içini gezmeye gittiğinizde dikkatinizi en çok cam işlemeli pencereler, tahta kapılar, renkli çiniler ve özel olarak tasarlanmış oyma sanatı ile yapılmış şömine çekecektir.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Casa Batllo binasının içi

Casa Batllo’ya giriş ücretli mi?

Casa batllo’ya giriş belli bir ücret karşılığı yapılmaktadır.

Casa batllo’ya ulaşım

Casa batllo’ya en kolay metro ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Metronun Passaig de garcia durağında inerek buraya ulaşabilirsiniz. Diğer bir alternatif ise Barcelona turistik üstü açık otobüslerdir. Bu otobüsler casa batllo’ya uğrarlar. Üstü açık turistik otobüslerle de ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Casa Batllo

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.