Amsterdam’ın Coffee Shopları

Amsterdam’ı özgürlükler şehri yapan etkenlerden biri de Amsterdam’ın coffee shoplarıdır. Dünyanın her yerinde yasak olan pek çok uyuşturucu maddesi burada serbesttir. Bunlar marihuna ve haşhaştır. Bu maddeler küçük paketler halinde bu kafede sanki sigara paketi gibi serbestçe satılır. Bu kafeler Amterdam halkından çok, ülkesinde böyle bir şey görmeyen turistlerle dolup taşar. Turistler buradaki serbestliği şaşkın gözlerle izlerler ve çoğu da bu maddeleri dener.

Amsterdam'ın Coffee Shopları

Turistlerin meraklı bakışlarına ve yoğun ilgisine alışık olan coffee shop çalışanları genelde yardımsever ve ilgili olurlar. Bu nedenle ürünleri denemek istiyorsanız çekinmeden ilk defa deneyeceğinizi ve ona göre bir ürün istediğinizi muhakkak belirtin. Çünkü ürünler içinde sert ve yumuşak ürünler vardır ve genelde ilk defa deneyenlere yumuşak ürünler önerilir. Amsterdam Coffee Shop nedir diye sadece merak edip ürünleri denemeden de burada vakit geçirmeye gidebilirsiniz.

Kafeye girdiğinizde size Amsterdam’ın coffee shop menüsü verilecek ancak menüden kafanıza göre bir sipariş vermeden önce çalışanlarından yardım almanızı öneririm. Genelde kafede insanların sarma sigara içtiğini göreceksiniz. Bu marihuna, haşhaş ve tütünün karışımından yapılan bir sigaradır. Adı jointtir. Genelde buraya sık sık uğrayan tiryakiler ise genelde sade bir şekilde içerler bu sigarayı. Ancak bu sigarayı içerken size yavaş içmeniz ve sık sık ara vermeniz konusunda ve yanında asla alkol almamanız konusunda uyarı yapacaklardır. Onlar yapmayı unuturlarsa biz yapalım. Bu tarz ürünler alışkın insanlar için sorun olmazken alışkın olmayan insanlarda ciddi sorunlara neden olabilir. Aman dikkat edin tatiliniz zehir olmasın. Hatta eğer hassas bir bünyeniz varsa hiç denemeyin gerek yok derim. Bu arada önemli bir uyarı da bu sarma sigaralarla ilgili. Coffee shoplarda rahat rahat içilen sarma sigaralar aman sizi aldatmasın. Çünkü bu kafenin dışına çıktığınız anda sarma sigaranın içilmesi yasak.

Amsterdam Coffee Shop nedir

Kafelerin diğer bir ünlü ürünü ise sihirli kekleri. Elbette bizim pastanelerimizde yapılan keklerden biraz farklı. O nedenle bu kek çok güzel giderken alalım da çocuklara yediririz gibi bir çılgınca düşünceden uzak durun. Çünkü bu kekler marihunalı kekler. Adı ise space kek.

amsterdam space kek

Her türlü uyuşturucunun serbest olduğu düşünülse de aslında hiç de öyle değil. Mesela ülkede kokain, eroin, ve haplar kesinlikle yasak. Bu arada ülkede bu tarz ürünlerin serbest olması sizi havaya sokmasın. Yani ürünlerden ülkenize gelirken hediyelik için  ya da kendiniz için kesinlikle almayı aklınızdan bile geçirmeyin. Ürünler Hollanda sınırları bittiği anda ciddi anlamda yasak. Şehirde en ünlü caffee shop ise Amsterdam coffee shop bulldog isimli kafedir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.