Amsterdam Van Gogh Müzesi

Amsterdam’da yer alan önemli müzelerden biri Amsterdam van gogh müzesidir. Müze ünlü bir ressam olan van gogh için yapılmış bir sanat müzesidir. 1973 yılında kurulan bu özel müzede van gogh’a ait pek çok resim ve çizim yer almaktadır. Müze Hollanda’nın en çok ziyaretçiye sahip olma vasfına da sahiptir aynı zamanda. Dünyada ise 31. en çok ziyaret edilen müzedir. Yani Amsterdam’ı görmeye gelen her turist hemen hemen bu müzeyi görmeye gider.

Amsterdam Van Gogh Müzesi

Müze gezmeyi ve sanata merakı olanlara bu müzeyi önerebilirim. Amsterdam van gogh müzesinde sergilenen eserler arasında elbette tahmin edeceğiniz gibi van gogh ağırlıklı eserler yer alıyor. Bunların içinde en dikkat çekenler van gogh’a ait 700 adet mektup, 500 adet çizim, 200 tane resim ve sanatçının japonca baskılarıdır. Müzede sadece van gogh’a ait eserler yer almıyor elbette. Diğer pek çok sanatçıya ait eserler de sergileniyor. 19. Yüzyıla ait sanat eserlerine müzede bolca rastlayacaksınız.

Amsterdam Van Gogh Müzesinin içi

Eğer yeterli vaktiniz varsa bu güzel müzeyi gezmeye gidebilir ve Amsterdam’da yapılacaklar listenize van gogh müzesini de ekleyebilirsiniz. Amsterdam van gogh müzesine ulaşım ise trenle rahatlıkla sağlanabilir. Müze Rijksmuseum ve stedejelik müzesi arasında yer almaktadır. Amsterdam tren istasyonunun 2 ile 5 numaralı tramvayları ile müzeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.