Amsterdam Rembrandt Meydanı

Amsterdam’da gezilecek diğer meşhur yerlerden biri de Amsterdam rembrandt meydanıdır. Meydan adını bu bölgede 1639 yıllarında yaşamış olan ünlü ressam Rembrandt van Rijn’den almaktadır. Meydan her Avrupa şehrinde olduğu gibi yoğun ilgi gören bir yer. Özellikle turistlerin meydana ilgisi çok fazla. Meydanda pazarlar, fuarlar ve eğlence alanları yer alıyor. Ayrıca meydanda bolca cafe de yer alıyor.

Amsterdam Rembrandt Meydanı

Eğer süt ürünlerine ilgiliyseniz Amsterdam rembrandt square günlük gelen ürünleri ile meşhur. Meydanda yer alan butter marketi muhakkak gezin derim. Bu markette günlük taze ve çok lezzetli ürünler satılıyor. Meydan aynı zamanda Amsterdam’lı gençlerin buluşma noktası olarak da kullanılıyor.

Amsterdamda gezilecek yerler

Meydanda büyük ve bronzdan bir heykel göreceksiniz. Bu heykel 19. Yüzyıl döneminde ait ünlü bir sanatçı olan Flemenk Rembrandt’ın heykelidir. Rembrandt meydanı çok fazla turist çeken güzel bir meydandır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.