Amsterdam Kanalları

Amsterdam denilince akla ilk gelen elbetteki Amsterdam kanallarıdır. Amsterdam kanalları şehrin en büyük özelliğidir. Amsterdam şehir içinde yer alan bu güzel kanallar sayesinde Amsterdam Venedik’e benzetilmekte ve kuzeyin Venedik’i lakabını kazandırmaktadır. Zaten bu güzel şehri görmeye gittiğinizde göreceğiniz kanallara hayran kalacaksınız.

Amsterdam Kanalları

İnternette ya da herhangi bir yere Amsterdam yazdığınızda karşınıza hemen Amsterdam kanalları resimleri çıkar. Çünkü şehrin en büyük güzelliğidir bu kanallar. Dünyanın pek çok yerineden Amsterdam’ı ve bu güzel kanalları görmek için pek çok turist gelmektedir. Ancak kanallar sadece turist çekmek amaçlı değil. Şehirde bu kanallar ulaşım amaçlı da kullanılıyor.

Amsterdam kanal turu

Amsterdam da yer alan bu kanallar tıpkı Venedik gibi elbette turistik kar amaçlı da kullanılıyor. Yani Amsterdam kanal turu olmazsa olmazlarından biridir şehrin. Kanalın hikayesi ise 17. Yüzyıla dayanır. 17. Yüzyılda inşa edilen bu kanallar o dönemim şehir yöneticileri tarafından daha şehirde yapılaşma oluşmadan önce yapılmış. Zamanla kanalın etrafında 90 adet ada ve 1280 adet köprü oluşturulmuş ve görsel anlamda ortaya çok güzel bir şehir çıkmış.

amsterdam kanalları hakkında bilgi

Amsterdam’ı Amsterdam yapan işte bu kanallar adeta. Şehrin görselliğini ciddi anlamda etkileyen bu güzel kanalların diğer bir özelliği de Amsterdam kanal evlerinin o muhteşem güzelliğidir. Kanal etrafında birbirinden süslü ve buraya has tarzda evler göreceksiniz. Her bir eve hayran kalacağınıza garanti veriyorum. Bu muhteşem evleri yakından görebilmek için bile bu güzel şehre gitmeye değer.

Amsterdam kanal evleri

Amsterdam’da kanallar turist çeken bir mıknatıs gibi olmasının yanında aynı zamanda da ulaşım amaçlı olarak da kullanılıyor. Amsterdamlılar kanalı rutin ulaşımları için kullanırken turistler bu kanalda bot turu yapmaktan çok keyif alıyorlar. Tıpkı Venedik’te yapılan gondol turu gibi burada da bot turu yapılarak kanalların keyfi çıkarılarak, kanal etrafındaki evler daha yakın görülebilme şansı yakalanıyor.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.