2016’nın En Popüler Turistik Yerleri

Gün geçtikçe yurt dışı seyahatleri daha bir popüler olmaya başladı ve haliyle insanlar tatil planı yaparken popüler yerleri tercih etmeye başladı. İşte burada 2016’nın en popüler turistik mekanları devreye giriyor. Türk halkı her geçen gün yurt dışı seyehatlerine daha bir ilgili olmaya başladı. İlgili olmakla da kalmayıp tatil planlarını son ana bırakmayıp önceden planlamaya başladı. İşte 2016 yılı içinde bir yurt dışı tatili planlıyor ama ne tarafa gideceğiniz konusunda kararsızsanız size bu konuda yardımcı olmaya çalışacağım.

2016 nın en popüler turistik yerleri

Öncelikle burada 2016’nın en popüler destinasyonlarından bahsetmek istiyorum. Çünkü popüler olmasının nedeni insanların orada çok keyif almalarından dolayıdır. Eğer siz de tatilde risk almak istemeyen gruba giriyorsanız popüler yerleri tercih etmelisiniz. Gelelim dünyanın en popüler ve en eğlenceli seçilen ülke ve şehirlerine.

paris

İtalya

Bu sonuca çok da şaşırmadığınızdan eminim. Tatil demek benim için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek, farklı kültürleri seyretmek ve değişik sanat dallarını yakından inceleyip özgürce bir seyahat geçirmektir. İşte bunların neredeyse tamamını İtalya veriyor diyebilirim. Özellikle ülkemizden her yıl hatırı sayılır rakamda turistin bu güzel ülkeyi görmeye gittiğini belirtebilirim. Ayrıca gidenler arasında da İtalya’ya gittikleri için pişman olan birini pek bulamazsınız. Roma’sından, güzel Venedik’ine, adalarına, buram buram tarih kokan Floransa’sına baştan aşağıya harika bir ülke.

2016 nın en popüler seyahat yerleri

Benelux Paris turları

Ülkemizde en sevilen ve en popüler tur diyebilirim. Brüksel’den, Almanya’ya, Amsterdam’a oradan da Paris’e uzanan harika bir tur. Zaten ülkemizden Amsterdam’a ve paris’e giden turist sayısı çok fazla. Buna bir de gitmişken bir çok ülke göreyim diyenler katılınca bu tur harika bir seçim oluyor. Eğer siz de tek bir şehir görmekle yetinmeyenlerdenseniz bir kaç güzel Avrupa şehri görmekten yanaysanız size kesinlikle bu turu öneririm. İster kendi imkanlarınızla gidersiniz, isterseniz de bir tur firmasının düzenlediği turlara katılabilirsiniz. Seçim sizin.

benelux paris turları

Rusya turları

Rusya’da son günlerde en popüler turistik yerlerden biri oluyor. Ayrıca bizden vize istememesi ve son derecede güzel olması da ülkemizden ciddi bir turist gitmesine neden oluyor bu ülkeye. Genelde tur St. Petersburg ve Moskova dahil iki Rusya şehri arasında yapılıyor. Gene aynı şekilde gitmişken bir şehir olmasın fazladan şehir göreyim derseniz bu turu önerebilirim. Ancak bu güzel şehirleri tek tek de görmeye gidebilirsiniz. Sonuçta vize istememesi ciddi bir kolaylık sağlıyor ve her iki şehir de gerçekten görmeye değer oldukça güzeller. Özellikle St. petersburg’u öneririm. Ancak kış aylarına kalmayın bu şehirlere seyahat için.

rusya turları - St petersburg moskova

Karadağ turları

Ülkemizde diğer bir en popüler tur karadağ turu oluyor. Bu güzel ve rengarenk tatil beldesini size yeni tatil planlarınızda önerebilirim. Harika bir gece hayatı ve muhteşem sahiller eğer sizi mutlu edecekse buraya gidebilirsiniz. Zamanında Sophia Loren, Marilyn Monroe gibi dünyaca ünlü isimlerin uğrak yeri olduğunu da söylemek isterim buranın. Bu arada buradan düzenlenen Dubrovnik turlarına da katılabilirsiniz.

karadağ turları - karadağ dubrovnik turları

Dubai turları

Ülkemizden son günlerden en çok seyahat Dubai’ye düzenleniyor ve gidenler buraya hayran kalmış bir şekilde dönüyorlar. Burada isterseniz deniz, kum ve güneş tatili yapabilirsiniz, dilerseniz kendinizi alışverişe verebilir, dilerseniz de harika bir çöl safarisi yapabilirsiniz. Herkese hitap edebilecek muhteşem bir tecrübe ve kesinlikle farklı bir tatil için Dubai oldukça iyi bir seçimdir aslında.

dubai turları

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.