Santorini Adasında Alışveriş

Santorini adasında alışveriş

Santorini adasından alınabilecek hediyelik eşyalar sizi ciddi anlamda mutlu edecektir. Çünkü adada sınırsız seçenekte hediyelikler mevcuttur. Adaya has onu anımsatan hediyelikleri ise oia ve firada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Santorini adasının sokakları gerçekten son derece renkli ve keyiflidir. Bu sokaklarda bir sürü butik mağaza ve hediyelikçiler görürsünüz. Bu mağazaları gezmek ve bu mağazalardan alışveriş yapmak inanılmaz derecede eğlencelidir. Bu güzel sokaklarda keyif içinde gezerken hem kendiniz hem de sevdikleriniz için bir sürü çeşitte ve farklı fiyatlarda hediyelikler rahatlıkla bulabilirsiniz.

Sokaklarda yer alan butik mağazalarda aynı zamanda değişik tarzda kıyafetlerde yer alıyor. Dilerseniz hediyelik yerine bir tür tarz sahibi kıyafet de alabilirsiniz. Adanın en meşhur hediyeliği kendilerini simgeleyen tarzdaki hediyelikler. Örneğin mavi kubbeli beyaz küçük evler adadan hediyelik almaya çalışan herkesin hemen dikkatini çekiyor. Bunun yanında eğer takılara düşkünseniz size gerçek lav taşlarından yapılan takıları öneririm. Oldukça farklı ve değişik olan bu takılar burada çok meşhur. Ayrıca santorinide evlenmek oldukça meşhur bir hareket olduğu için adada bolca gelin ve damat bibloları da görürsünüz. Bu en çok balayı için santoriniyi seçen ya da santorinide evlenenlerin tercihi oluyor.

Adanın aynı zamanda şaraplarının da meşhur olduğunu santorinide yeme içme yazımda anlatmıştım. Adadan ayrılırken dilerseniz bu şaraplardan da alabilirsiniz. Bu arada zeytinyağlı sabunlar da adada meşhur diyebileceğim ürünler arasında geliyor. Santorini adası hediyelik eşya anlamında gerçekten hem göze hem de bütçeye hitap edebilen bir tarza sahip. Burada hediyelik eşya bakarken kendinizi kaybedebilirsiniz. Çünkü hediyelikler gerçekten çok renkli ve çok güzel.

Santorini adasından alınabilecek hediyelik eşyalar

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.