Paris Moulin Rouge Kabaresi

Paris Moulin Rouge Kabaresi Hakkında Bilgi – Paris Moulin Rouge Kabaresi Nedir?

Moulin rouge kabaresi dünyanın en eski ve en bilindik kabaresidir. Aynı zamanda Paris’te yer alan salonun adı da moulin rougedur. Salon 120 yıl önce açılmıştır. Ancak bu denli yaşlı olmasına rağmen bu salon günümüzdeki en popüler salonlarla aynı standartlara sahiptir.

paris Moulin rouge kabare salonunun hikayesi

Moulin rouge kabare salonunun hikayesi

Salonun hikayesi 1889 yılına dayanır. O dönem Paris’te yeni ve güzel bir müzik salonu açılmaya karar verilir. Yapıyı açan isimler bu güzel salona moulin rouge adını vermeye karar verirler. Yapıldığı dönem bu salonun gelmiş geçmiş en önemli müzik salonu olacağını iddia etmişlerdir ve iddialarında zaten haksız olmadıklarını da kısa sürede ispatlamışlardır.

Paris-Moulin-Rouge-Kabaresi-Hakkında-Bilgi.jpg

Moulin rouge Paris clichy bulvarında yer almaktadır. Buraya Paris kırmızı değirmen de denilmektedir. Bunun nedeni ise salonun teppesinde yer alan kocaman kırmızı değirmendir. Moulin rouge kabaresinde en çok dikkat çeken ise eskilerden beri büyük bir ilgi ile izlenen Can – Can dansıdır. Bu dans baştan çıkaran ve oldukça seksi figürlere sahip bir dans şeklidir. Burada sergilenen gösterinin adı ferrrie show adında bir gösteridir. 100 kişilik sanatçı ekibinden oluşan bu gösteri gerçekten muhteşemdir.

Paris Moulin Rouge Kabaresi Nedir

Moulin rouge salonu Paris’in simgelerinden biridir. Gösteride kullanılan kostümler ve dekorlar gerçekten göz alıcı ve büyüleyicidir. Bu güzel showu izlemek için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Paris Moulin Rouge Kabaresi

Moulin rouge kabaresi fiyatları ise yemeksiz olanı genelde 100 ile 15o dolar arasında değişmektedir. Eğer yemekli bir şekilde showu izlemek isterseniz seçeceğiniz menüye göre fiyat değişecektir. Ancak size önerim eğer bu güzel showa gitmeyi planlıyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Çünkü showun biletleri önceden tükeniyor. Kapıda bilet alırım diye düşünmeyin, çünkü showun biletlerini kapıda alma şansınız yok.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.