Paris Galeries Lafeyette Alışveriş Merkezi _ Paris Alışveriş Merkezi

Paris Galeries Lafeyette Alışveriş Merkezi Hakıında Bilgi _ Paris Alışveriş Merkezi Hakkında Bilgi

Paris alışveriş amaçlı tursitlerin en sık gittikleri şehirlerden biridir. Dünyanın dört bir yanından bu şehre pek çok insan alışveriş için gitmektedirler. Modanın başkenti olarak adlandırılan Paris’in en ünlü alışveriş merkezi ise galeries lafeyette alışveriş merkezidir.

Paris galeries lafeyette alışveriş merkezi 19. Yüzyılda kurulmuştur ve oldukça da ünlüdür. Alışveriş merkezi dünya çapında büyük bir üne sahip olması nedeni ile dünyanın dört bir yanından insan bu alışveriş merkezini gezmeye gelir. Paris galeries lafeyette alışveriş merkezi 1o katlı bir binadır. Binanın en çok ilgi gören yanı ise sadece demirden ve camdan yapılmış kubbesidir.

Paris Galeries Lafeyette Alışveriş Merkezinin kubbesi

Paris galeries lafeyette alışveriş merkezinin içinde yer alan mağazalar

Ünlü alışveriş merkezinin içinde dünyaca ünlü markaların mağazaları olduğu gibi aksesuardan kozmetik ürünlerine ve dekorasyona kadar pek çok şey bulabilirsiniz. Ayrıca buranın diğer bir özelliği de alışveriş merkezinde yer alan mağazalarda bulunan kıyafetlerin en son moda oluşlarıdır. Hatta kendi ülkenizde henüz moda olmaya başlamamış bir kıyafeti buradan alarak ülkenize döndüğünüzde modayı ne kadar önden takip ettiğinizi gösteriyorsunuz. Zaten moda ile yakından ilgilenen pek çok kadın önceden moda olabilecek kıyafetleri öğrenmek için de buraya gitmektedirler.

Paris Galeries Lafeyette Alışveriş Merkezi _ Paris Alışveriş Merkezi

Paris galeries lafeyette alışveriş merkezinin hikayesi

Aslında tam bir küçüklükten doğup günümüzdeki bu kocaman haline dönüşümün ilginç hikayesine sahiptir alışveriş merkezi. 1893 yılında Theophile bader ve Alphonse kahn adındaki iki kuzen dikiş malzemelerinin satıldığı bir dükkan açarlar. Daha sonra bu iki kuzen kendi tasarladıkları kıyafetleri de satmaya karar verirler. Zamanla tasarladıkları kıyafetler insanlar tarafından yoğun ilgi görür ve iki kuzenin satışları zamanla daha da artar. Sonrasında işlerini daha da büyütmek için civarda bulunan bir çok dükkanları da satın alırlar. Daha sonra Fransız bir mimar ile anlaşarak tüm mağazalarını bir çatı altında toplamaya karar verirler.

Büyük bir titizlikle tasarlanan bina bugünkü görünümüne 1912 yılında kavuşmuştur. Yapıda en çok emek harcanan ve en dikkat çeken kısım ise chanut tarafından tasarlanan cam ve demirden yapılan kubbedir.

Paris Galeries Lafeyette Alışveriş Merkezinin içi_ Paris Alışveriş Merkezinin içi

Günümüzde en çok ziyaret edilen alışveriş merkezleri arasında ilk sıralarda yer alan galeries lafeyette alışveriş merkezi Fransa’nın diğer şehirlerinde de şube açmaya başladı. Sonrasında da Berlin’de de bir şube açarak Fransa sınırları dışında ilk şubesini açmış oldu.

Alışveriş merkezi hem içeride bulunan ürünlerin çeşitliliği hem de güzelliği ile size keyifli zaman geçirtebilecek bir binadır. Aynı zamanda gezmeyi bitirdikten sonra alışveriş merkezinin içerisinde yer alan yeme ve içe bölümünde de bir şeyler yiyebilir bu güzel alışveriş merkezinin tadını çıkarabilirsiniz.

Paris galeries lafeyette alışveriş merkezinin içinde yer alan mağazalar

Paris galeries lafeyette alışveriş merkezine ulaşım

Alışveriş merkezinin bulunduğu noktaya metronun durağı vardır. Buraya metro ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Paris galeries lafeyette alışveriş merkezinin açılış kapanış saatleri

Paris alışveriş merkezinin saatleri pazartesi ve cumartesi günleri sabah 09:30 ile akşam 19:30 saatleri arası açıktır.. Perşembe günleri 09:30 ile akşam 21:00 saatleri arasında açıktır. Alışveriş merkezi maalesef pazar günleri kapalıdır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.