New York Dünya Ticaret Merkezi

New york’ta yer alan ve sıfır noktası olarak adlandırılan kesinlikle görülmesi gereken özel bir yerdir New york dünya ticaret merkezi. Gittiğinizde burada 11 eylül 2001 tarihinde yaşanan terör olayını tüm vücudunuzda hissediyorsunuz. Bu can sıkıcı saldırının yapıldığı yer bir müzeye dönüştürülmüş ve meraklısı çok fazla.

New York Dünya Ticaret Merkezi

Yıkılan ikiz kulelerin yerine 541 metre yüksekliğinde one world trade center binası yapıldı. Binaya müze de dahil oldu. New york ikiz kuleler saldırısında yaşanan katliam ve binadan kalan parçalar da burada sergileniyor. Müzede ikiz kulelerin ayakta durmasını sağlayan çelik çatallar ve beraberinde acil durum merdivenleri sergileniyor. Bu merdivenler o hain saldırıda kulelerden kaçmaya çalışan binlerce insanın kullandığı merdivenler.

New york ikiz kuleler - new york dünya ticaret merkezi

Müzede sadece binaya ait değil aynı zamanda saldırıda hayatını kaybedenlerin o an düşürdükleri kişisel eşyaları ve hikayeleri de sergileniyor. New york ikiz kuleler müzesi aslında burada yaşanan törör olayının ne denli acımasızca olduğunuz gözler önüne seriyor.

New york ikiz kuleler müzesi

Dünya ticaret merkezini gezmeye gittiğinizde etrafınız bir anda Türklerle dolabilir. Çünkü burada Türkler ellerinde ikiz kulelerin tanıtım broşürleri ile gezerek rehberlik hizmeti sunuyorlar.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.