Hollywood Madame Tussaud Müzesi

Hollywood’da Gezilecek Yerler – Hollywood madame tussaud müzesi hakkında detaylı bilgi

Madame tussaud müzesi merkezi Londra’da bulunan bir balmumu heykel müzesidir. Los Angeles‘da da yer alan bu müze Hollywood’da açılmıştır. Müzede pek çok Hollywood yıldızlarının birebir ölçülerinde balmumu heykelleri yer almaktadır.

Hollywood’u görmeye gelen turistler illaki bu müzeye giderek burada yer alan heykeller ile fotoğraf çektirerek ünlülerin birebir kopyalarını inceleme şansı yakalıyorlar. Eğer vaktiniz olursa siz de bu güzel müzeye girip birebir boyutlarda yapılan bu Hollywood ünlülerini yakından inceleyip onlarla fotoğraf çektirebilirsiniz.

hollywoodda gezilecek yerler - Hollywood Madame Tussaud müzesi beatles heykeli

Hollywood Madame Tussaud Müzesinde Hangi ünlülerin heykelleri var?

Los angeles Hollywood’da yer alan madame tussaud müzesinde girişte sizi Amerika başkanı Obama’nın heykeli karşılıyor. Daha sonra ise içeri girdiğinizde birbirinden ünlü isimlerin heykellerini göreceksiniz. Müzede yaratılan hava ise sanki Cannes film festivali ya da oscar ödül töreni seromonisidir.

hollywood'da gezilecek yerler - Hollywood Madame Tussaud müzesinde yer alan ünlü heykelleri

Burada yer alan ünlüler içinde en çok ilgi görenler ise Johnny deep, Brad pitt, Angelina jolie, Britney spears,Marilyn monroe, Samuel jacksondır. Ancak müzede daha pek çok ünlü heykeli yer almaktadır.

hollywoodda gezilecek yerler - Hollywood Madame Tussaud müzesi brad pitt angelina

Hollywood Madame Tussaud Müzesinin Konumu

Müze Hollywood merkezde ünlü kodak tiyatrosunun olduğu caddede yer almaktadır. Zaman kazancı açısından bu müze ile beraber kodak tiyatrosunu aynı gün gezmeyi tercih edebilirsiniz.

hollywoodda gezilecek yerler - Hollywood Madame Tussaud müzesi marliyn monreo heykeli

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.