Bodrum’da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin şüphesiz en güzel ve en eşsiz tatil beldelerinden biri Bodrum’dur. Bodrum’da gezilecek yerler ise aslında oldukça çoktur. Denizi koyları ve plajları Bodrum içinde gezilecek yerlerin en başında gelirken artı olarak tarihi mekanları da oldukça fazladır. Eğer deniz ve güneş tatilinin yanında farklı yerler görmek istiyorsanız da Bodrum’um bu güzelliklerini görmenizi öneririz.

Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum kalesi

Bodrum denilince akla ilk gelen yer Bodrum kalesidir. Bodrum kalesi muhteşem bir manzaraya sahip olduğu gibi gezilmesi de son derece keyiflidir. İçinde pek çok tarihi kalıntılar görürken üst katlarında eşsiz deniz manzarası eşliğinde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Bodrum hakkında bilgi arayan herkesin karşısına önce Bodrum kalesi çıkar. Bodrum kalesi hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Bodrum antik tiyatro

Anadolu’nun en eski tiyatrosu olma unvanına sahiptir. Mimarisi tipik antik çağ yapısı şeklindedir. Yaz aylarında aktif olarak konserler ve gösteriler burada gerçekleşir. Tiyatronun kapasitesi ise 13.000 kişidir. Bodrum antik tiyatro hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Bodrum su altı arkeoloji müzesi

Su altı müzeleri içinde dünyanın en önemli ve en büyük müzelerinden biri olma unvanına sahiptir. Eğer tarihi ve müze gezmeyi seviyorsanız Bodrum’a gelmişken bu müzeyi gezmenizi öneririz. 1995 yılında Avrupa’da yılın müzesi yarışmasında özel övgü ödülünü alarak da şanına şan katmış bir müzedir. Müze Bodrum kalesinin içinde yer alıyor. Bu nedenle Bodrum kalesini görmeye gittiğinizde bu müzeyi de gezebilirsiniz. Müzede dünyanın en eski batıkları ve su altından çıkarılmış tarihi ve çok özel eserler sergilenmektedir.Bu güzel müzeyi gezerken tarihin en derin sayfalarına kadar gideceğinizden emin olabilirsiniz.

Bodrum Zeki Müren müzesi

Bodrum’un simgesi olmuş ve eski zamanlarda insanların çok sevdikleri bir sanatçı olan Zeki müren’in evi burada müzeye çevrilmiştir. Zeki müren müzesinde Zeki mürene ait o dönem kullandığı kişisel eşyaları, fotoğrafları ve ödülleri sergilenmektedir.

bodrum kalesi

Bodrum mozolesi

Bodrum’da yer alan ve dünyanın antik 7 harikasından biri olan Bodrum mozolesi görmeye değer bir yapıdır. Bu yapı bir kralın mezarıdır. Ancak yapının mimarisi oldukça özeldir. Yunan ve mısır mimarisinin birleşimi sonucu ortaya çıkan oldukça farklı bir görselliği vardır. Bu yapı açık hava müzesi şeklinde herkese açık bir yapıdır.

Pedasa antik kenti

Bodrum kalıntıları ile meşhur bir beldedir aynı zamanda. Pedesa antik kenti Bodrum merkeze 4 km. uzaklıkta yer almaktadır. Burası ilk zamanlardan günümüze kadar en iyi korunmuş yerleşim alanlarından biridir.

Bodrum plajları ve koyları

Bodrum denilince akla birbirinden güzel plajlar ve koylar gelir. Bu plajlar kesinlikle görmeye değer muhteşem plajlar ve koylardır. Bodrum plaj ve koyları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

bodrum plajları

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.