Barcelona Gran Teatre Del Liceu Opera Binası

Barcelona Gran Teatre Del Liceu Opera Binası Hakkında Detaylı Bilgi

Gran teatre del liceu Barcelona’da 1847 yılında inşa edilmiş bir opera binasıdır. Barcelona’da bulunan bu opera binası diğer Avrupa şehirlerinde yer alan opera binalarından oldukça farklıdır.

Barcelona Gran Teatre Del Liceu Opera Binasının içi

Gran teatre del liceu opera binasının farkı ise, bir çok opera binası monarşi ile yönetimini devlete devrederken bu opera binasının yönetimini büyük liceo tiyatro topluluğu almıştır. Opera binasını gezmeye giderseniz bu farkı hemen fark edersiniz. Örneğin göze en çok çarpan fark diğer opera binalarında kraliyete ayrılan bölüm bu opera binasında yoktur.

barcelona opera binası - Barcelona Gran Teatre Del Liceu Opera Binası

Barcelona’da yer alan bu güzel opera binası Avrupa’da bulunan sayılı bir kaç opera binası arasında en güzel olanlarındandır. Ancak bina 1994 yılında büyük bir yangın geçirmiştir. Bu yangında özellikle binanın oditoryum ile sahne kısmı çok zarar görmüştür. Orjnalliği korunarak tadilat yapılan bina 200 yılında tekrar açılmıştır.

barcelonada yer alan opera binası - Barcelona Gran Teatre Del Liceu Opera Binası

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.