Akıllı Telefon Teknolojisi Sınır Tanımıyor

Kitap okuma, bankacılık hizmetlerini yürütme, görüntülü görüşme yapma, navigasyon özelliklerini kullanma, oyun oynama, internet hesaplarını yönetme, blog hazırlama gibi birçok işleme imkân tanıyan akıllı telefonlar iletişim çağının şüphesiz en etkili ürünleri arasında yer alıyor. Getirdiği kolaylıklar sayesinde hemen hemen herkes en az bir adet akıllı telefon sahibi. Günümüz dünyasında akıllı telefonlar olmadan neredeyse hiçbir şey yapamaz hale gelmiş durumdayız. Sunduğu avantajların yanında sürekli olarak uzun ömürlü ve kullanışlı bir telefon arayışı devam etmekte. Akıllı telefon teknolojisinin her geçen gün gelişmesi sayesinde piyasaya sunulan her yeni ürün öncekilerden daha teknolojik ve kullanışlı olmaktadır. Peki bir akıllı telefon alacak olsaydınız hangisini alırdınız?

Temel Soru: Android mi iPhone mu?

Hangisinin daha kullanışlı olduğu sorulduğunda hem Android hem de iPhone kullanıcılarının kendilerine göre haklı sebepleri bulunmakta. Ancak iPhone telefonların üst seviye güvenlik anlayışı ve teknoloji öncüsü rolü birçok kişi tarafından kabul görmektedir. Şahsen ben de iPhone kullanmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünenlerdenim. Bugünlerde yeni bir telefon alacaklara kesinlikle iPhone X’i tavsiye ederim.

iPhone-X-Silver

iPhone X Alınır mı?

Öncelikle iPhone X’in fiyatının 6.800-7.000 TL arasında olduğunu belirtmek isterim. Günümüz şartlarında dayanıklı, uzun ömürlü ve kullanışlı bir amiral gemisi akıllı telefon için bu fiyat kabul edilebilir durumda. Gelelim iPhone X’in özelliklerine: iPhone X ile birlikte ilk kez bir iPhone telefonda üç boyutlu yüz tanıma sistemi (Face ID) görülüyor. Yüksek teknolojisi sayesinde yüz hatlarınızı 30.000 farklı noktadan gören bu teknoloji ister ıslak olun ister kılık değiştirin her şekilde sizi tanıyabiliyor. Üstelik fotoğraf ile telefonu yanıltmak da imkânsız. iPhone bu modeli ile parmak izi okuyucusuna veda etmiş durumda.

iPhone X’in en belirgin bir diğer özelliği ise ekranı. Androidlerde sonsuz ekran olarak tanımlanan çerçevesiz telefon mantığı bu telefonda da bulunuyor. Ancak iPhone X ekranını diğer sonsuz ekranlardan ayıran en büyük özellik telefonun alt kısmında sanal da olsa herhangi bir home tuşunun dahi olmaması. Bu sayede tamamen ekrandan oluşmuş bir telefon gibi görünüyor.

iPhone X ile emojiler de şekil değiştirerek animoji halini almış bulunmakta. İlk kez gördüğümüz bu teknoloji ile yüz mimiklerinizle animoji oluşturarak mesaj yolu ile iletebilirsiniz.

Telefonun ortalama fiyatının 6.800-7.000 TL olduğunu daha önce belirtmiştim. Fiyat konusunda araştırma yaparken en ucuz iphone x fiyatına akakce.com sitesinde rastladım ve gerçekten en uygun fiyatların sunulduğu akakce.com’u tüm sevdiklerime tavsiye ettim. Sitede tüm satıcıların fiyatları kıyaslanmakta ve en uygun fiyat seçenekleri sunulmakta. Ayrıca telefon hakkında verdiğim bu yeni özelliklerin yanında diğer tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.