Los Angeles Hollywood Film Stüdyoları

Hollywood’da Gezilecek YerlerHollywood Universal Stüdyoları

Universal stüdyoları Los angeles’da gezilecek yerler arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Hollywood’da yer alan stüdyo en büyük film stüdyosudur.

hollywood film stüdyoları gezi turu - hollywood film stüdyolarında yer alanlar

Universal stüdyolarının içinde gezilecek yerler

Stüdyoyu gezmeye gittiğinizde burada gezecek pek çok şey bulacaksınız. Bunların başında dünyaca ünlü filmlerin çekildiği birbirinden büyük dev stüdyolar, bu filmlerde kullanılan eşyaların saklandığı depolar, sanatçıların ve yönetmenlerin konakladığı evler, City walk bölgesi, city walk bölgesi buraya gelen ziyaretçilerin alışveriş yapabilmesi, yemek yemesi ve keyifli vakit geçirmesi için yapılmış bir alandır.

hollywood universal stüdyoları - city walk

Stüdyoları gezdikten sonra sizi devasal bir boyutta olan park karşılayacaktır. Bu park oldukça keyifli bir eğlence parkıdır. İşte bu parkta dilerseniz keyifli vakit geçirebilirsiniz. Daha sonra parktan ilerlediğinizde karşınıza yukarıda bahsettiğim City walk bölgesi çıkacaktır.

hollywood film stüdyoları

City walk bölgesi her zaman meraklı bir kalabalığa sahip olan keyifli bir alandır. Burada bir sürü lokantalar, kafeler, hediyelik eşya mağazaları ve eğlence kulüpleri yer almaktadır.

hollywood fil stüdyoları - hollywood hard rock cafe

Hollywood Hard rock cafe de city walk bölgesinin tam ucunda yer almaktadır. Gelmişken bu ünlü kafede biraz vakit geçirmeyi de unutmayın. Hard rock cafeden çıktıktan sonra city walk bölgesinin diğer ucuna doğru ilerleyin. Burada da karşınıza vahşi batıda yer alan bir kasabayı andıran Saddle Ranch lokantası çıkacaktır. Bu farklı tarzdaki lokantayı da görmeden dönmeyin.

hollywood film stüdyolarında gezilecek yerler - Saddle Ranch restaurant

Eğer dans kulüplerinden hoşlanıyorsanız saat 23:00 den sonra saddle ranch lokantasına gelebilirsiniz. Çünkü burası gece 23:00 den sonra dans kulübüne dönüşüyor ve içeride pek çok genç keyifli vakit geçiriyor.

Bu arada eğer kendinize güveniyorsanız gene burada oldukça ilgi gören mekanik boğaya binmenizi tavsiye ederim. Bu boğanın üzerinde on saniye durabilen büyük bir alkış alıyor, gerçekten eğlenceli ve farklı bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

hollywood film stüdyoları - mekanik boğa

Hollywood eğlence parkı hakkında bilgi

Hollywood eğlence parkı Los angeles’ı görmeye gelen turistlerle dolar taşar. Siz de burayı görmeye gittiğinizde karşınıza ilk önce bir havuz çıkacak. Bu havuzun içerisinde film çekimi yapan insan heykelleri göreceksiniz. Bu arada ortalıkta sürekli çalan film müzikleri de size ayrı bir keyif verecektir.

hollywood universal film stüdyoları

Hollywood film stüdyolarında stüdyo turu

Genelde stüdyoları görmeye gelen herkes burada yapılan bu tura katılır. Vagonlarla yapılan bu tur ortalama 45 dakika sürer ve her beş dakikada bir yeni tur başlar. Rehber tüm film stüdyolarını size sesli bir şekilde anlatır.

Film stüdyolarını gezerken size eşsiz sürprizler de sunulur. Örneğin bazı önemli film stüdyolarından geçerken o filmin cavs gibi baş karakteri bir anda gezmekte olduğunuz vagona doğru atlar. Işıklar söner ve buna benzer eğlenceli showlarla stüdyolar size tanıtılır.

los angelesda gezilecek yerler - hollywood universal film stüdyoları

Büyük San Fransisco depreminin çekildiği binanın içinde bulursunuz bir anda kendinizi. Burada da show devam eder. Tam bu binanın içindeyken bir anda size tam 7 şiddetinde bir deprem yaratırlar. Ortalama 7 şiddetindeki bir depremin insan ve şehir üzerindeki etkilerini canlı olarak görürsünüz. Yolların çatladığını, boruların patladığını  ve buna benzer olayları deprem esnasında yaşarsınız.

Buradan sonraki durak ise Hz. Musa filminde Musa’nın kızıl denizi yardığı stüdyodur. The mummy filmini hatırlarsınız, gezinizde mumya filminin stüdyosuna doğru devam edersiniz. Burada da show sizi şaşırtmaya devam eder. Çünkü mumya filminin stüdyosunda birden mumyanın sesi her yerden yankılanmaya başlar ve en önemlisi de duvarlar kendi etrafında dönmeye başlar.

hollywood universal stüdyolarının içindeki stüryolar

War of the worlds filminin çekildiği stüdyoyu gezerken etrafa saçılmış birbirinden pahalı arabaların  parçalarını göreceksiniz. Bu arada başınızı çevirdiğinizde binanın çatısının üzerine düşmüş olan kocaman bir boing uçağını göreceksiniz.

Bazı filmler New york’da geçer, ancak bu izleyicilere öyle yansıtılır çünkü aslında o film burada yer alan stüdyolarda çekilir. 3 caddeden meydana gelen New york sokakları ve burada bulunan binaların ön cephelerini görürsünüz.

los angeles hollywood film stüdyoları

Hollywood film stüdyolarında yapılan bu tur gerçekten oldukça keyifli ve sıra dışı bir turdur. Farklı bir tecrübe ve hiç unutmayacağınız güzel anlar için bu tura katılmanızı öneririm.

 

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.