Como Gölü – Maggiore Gölü

Milanoda gezilecek yerler ya da Como gölü etrafında gezilecek yerlere ilaveten size eşsiz doğa manzarası ve güzelliği ile Maggiore gölünü görmenizi tavsiye edebilirim. Eğer como gölüne yolunuz düşerse ve vakit sıkıntınız da yoksa burayı görmeye gidebilirsiniz.

Como Gölü - Maggiore Gölü - Maggiore Gölünde yer alan Borromeo adaları

Maggiore gölü coma gölünden sonra 2. büyük göldür. Alplerin eteklerinde yer alan bu göl aslında kesinlikle görülmeye değer büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.

Como Gölü - Maggiore Gölü - milanoda gezilecek yerler

Gölün en büyük özelliği ise tam ortasındaki Borromeo adalarıdır. Bu adalarda güzel ve huzur verici görüntüsü ile adeta kendine hayran bırakmaktadır. Ayrıca gölde yer alan en turistik yer de bu adalardır. Adaları gezmek ve görmek isterseniz de gölün batı kıyısında yer alan Stresaya gitmeniz yeterli. Stresadan gölün içinde yer alan güzel tatil beldelerinin olduğu yerlere ve adalara çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

Como-Gölü-Maggiore-Gölünün-en-güzel-fotoğrafları-göl-üzerinde-yer-alan-adalar.jpg

Buraya kadar gitmişken benim size tavsiyem mattorone tepesine çıkmanızdır. Çünkü tepe gerçekten muhteşem bir manzaraya sahiptir. Tepeye çıkmak için ise sizi oldukça güzel ve keyifli bir yolculuk bekler. Bahçelerinde birbirinden güzel çiçeklerin yer aldığı villaların arasından geçerek ve mis gibi çiçek kokuları eşliğinde teleferiğe binerek bu tepeye ulaşabilirsiniz. Tepeye vardığınızda karşınıza çıkan manzara karşısında büyüleneceksiniz. Burada birbirinden güzel, farklı ve sanatsal fotoğraflar çekmeyi unutmayın.

italyada gezilecek yerler - Como Gölü - Maggiore Gölü

Maggiore gölü etrafında yer alan dağların korumacılığı sayesinde her zaman son derece ılık bir havaya sahiptir. Burada yaşanan iklim gerçek bir akdeniz iklimidir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.