Venedik’in İklimi

Venedik Adriyatikin kıyısında yer alan konumu itibari ile sık sık fırtına ve sağanak tarzında yağış alan bir şehirdir. Venedik’te ilkbahar ayları oldukça güzel ve ılık geçer. Venedik’te sonbahar ayları ise yazdan kalma sıcaklık devam eder fakat aşırı değildir. Güzel bir mevsimdir ilkbahar ve sonbahar Venedik’te.

venedikte yaz mevsimi

Venedik’e gitmek için en uygun mevsim aslında sonbahar ve ilkbahardır. Bunun yanında Venedik’e gitmek için en uygun aylar ise tüm mayıs ayı boyunca Venedik’te iklim son derece güzeldir. Beraberinede eylül ve ekim aylarında Venedik gene en verimli zamanlarındadır. Eğer Venedik’e hangi aylar arasında gidebilirm diye düşünüyorsanız, eylül ve ekimi düşünün derim.

venedikte kış - venedikin en soğuk mevsimi

Venedik’te kış ayları nasıldır

Venedik tatili için kış ayını tercih ediyorsanız burada yaşanan gelgit olaylarını hesaba katmayı sakın unutmayın derim. Çünkü bu gelgit olayları nedeni ile bazen sular fazlaca yükselebiliyor ve şehir sular altında kalabiliyor. Venedik’te gelgit olayları en çok kasım ile aralık ayları arasında oluyor.

venedikin-en-yağmurlu-mevsimi-venedikin-iklimi.

Venedik’in en soğuk zamanları ise ocak ayında oluyor. Ocak ayı boyunca Venedik ciddi anlamda bir soğuk havaya maruz kalıyor. Venedik’in en sıcak zamanı ise temmuz ve ağustos ayları boyunca devam ediyor.

venedikin iklimi - venedike hangi mevsim gidilmeli

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.