Roma’da Konaklama

Roma konaklama seçenekleri açısından oldukça fazla seçeneğe sahip şehirler arasındadır. Roma’da her bütçeye hitap edebilecek tarzda oteller mevcuttur. İki yıldızlı otellerden, butik otellere, kiralık odalardan beş yıldızlı otellere kadar pek çok seçenek yer almaktadır.

Önemli olan bütçenizi belirleyip ona göre bir otel tercih etmeniz ve sonrasında otelin bulunacağı mevkiyi iyi seçmenizdir. Roma’da turistlerin konaklamak için en çok tercih ettiği yer terminidir. Termini istasyonu çevresi hem çok merkezi olması hem de ulaşımının çok rahat olması nedeni ile en çok tercih edilen bölgedir.

Termini bölgesinde tavsiye edebileceğim otellere bakıp, bütçenize uygun oteli konaklayan kişilerin yorumlarını okuyarak seçebilirsiniz.Ayrıca merkezi olmasının yanında hava alanına da oldukça kolay bir ulaşımı vardır ve mesafesi de yakındır. Metroya ve otobüs duraklarına da çok yakındır.


ispanyol merdivenleri roma otel

Eğer bütçeniz müsaitse, gezilecek yerlere yakın ve popüler olan İspanyol Merdivenlerine yakın bölgedeki otelleri tercih edebilirsiniz.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.