Roma Via Condotti Caddesi

Via Condotti alışveriş caddesi

Tam bir orta çağ şehri olan Roma’da tarihi eserlere ya da kalıntılara ara verip mağaza mağaza gezmek ve lüks vitrinlere göz atmak isterseniz Roma’nın bu meşhur caddesine illaki gidin derim.

Via Condotti Roma’nın en ünlü ve belkide en güzel caddesidir. Işıl ışıl ve son derece hareketlidir. Şehir merkezinin tam kuzeyinde yer alır. Cadde İspanyol merdivenlerine bağlanır. Her türlü kıyafet, her türlü mücevher mağazalarının bulunduğu ve en önemlisi de oldukça büyük markaların sıralandığı bir caddedir. Roma’da alışveriş yapmak isteyenlerin ilk durağı bu caddedir.

Roma-Via-Condotti-Caddesi-romada-gezilecek-yerler.jpg

Bu caddede alışveriş yapan elit ve sosyetik İtalyan kadınlarına sıkça rastlarsınız. Cadde bizdeki bağdat caddesini anımsatır. Aynı bağdat caddesindeki gibi geniş bir kaldırımı ve sağlı sollu bolca mağazanın yer aldığı bir caddedir.

Buarada Roma Via Condotti Caddesinde yer alan mağazalardan bazıları ise prada, Louis Vuitton, dolce & gabbana, armani, valentino, hermes, fendi gibi oldukça önemli isimlerdir.Bu cadde aslında modanın merkezi haline gelmiştir.

Roma Via Condotti Caddesinde yer alan mağazalar

İspanyol merdivenlerine gittiğinizde merdivenlerden karşıya baktığınızda bu caddeyi hemen göreceksiniz. Çünkü cadde merdivenlerin hemen karşısında yer almakta. Merdivenleri gezmeye gittiğinizde buraya da uğramayı unutmayın. Tüm dünya modasının yakından takip ettiği ve gözlem altında tuttuğu bu caddeyi gezmeyi sakın atlamayın. Ayrıca yaya trafiğini rahatlatmak adına cadde akşamları taşıt trafiğine kapatılıyor. Böylece caddeyi gezmeye gelenler rahat rahat bu güzel caddeyi gezebiliyorlar.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.