Paris’te Gezilecek Yerler – Eyfel Kulesi – Paris Disneyland

Paris’te Gezilecek Yerler (1. Bölüm)

Paris tüm dünyanının merak ettiği ve romantizmin baş kenti olarak adlandırılan oldukça özel bir şehirdir. Yurt dışı seyahati yapan gezginler illaki seyahat programlarına Paris’i eklerler. Avrupa ülkeleri arasında en çok ziyaretçi akınına uğrayan şehir Paristir. Paris’te gezilecek bir çok yapı, müze, sanat galerisi ve daha pek çok şey bulabilirsiniz. Bu şehirde sadece sanatsal ya da tarihi yapı değildir dikkat çeken. Kendine has dokusu, tadı, yemekleri ve daha pek çok özelliği ile adeta konuklarını coşku ile çağırır Paris.

Paris’te Gezilecek Yerler Listesi

Eyfel Kulesi

Paris’in en önemli simgesidir eyfel kulesi. Herhalde eyfel kulesi denilince tanımayan yoktur dünya üzerinde. O denli meşhur bir yapıdır. Eyfel kulesi pek çok evlenme teklifine, balayılara ve daha pek çok özel ana şahitlik etmiş özel yapılardan biridir. Zaten Paris denilince akla ilk gelen de eyfel kulesidir. Eyfel kulesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - eyfel kulesi hakkında bilgi

Paris Notre Dame Katedrali

Avrupa’da yer alan gotik mimari akımı Paris’te de devam etmektedir. Notre dame katedrali bir Roma katolik kilisesidir. Ayrıca gotik mimarinin de en güzel yapılarından biri olarak seçilmiştir. Paris notre dame katedrali hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Notre Dame Katedrali

Paris Disneyland

Aslında Paris denilince eyfel kulesinden sonra akla ilk gelen diğer isim de disneylanddır. Özellikle çocuklu ailelerin çocuklarını illaki götürmek istedikleri harika bir yerdir. Görülmesi gereken güzel yerler arasında gelir. Paris disneyland hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Disneyland

Paris Louvre Müzesi

Paris’te gezilecek önemli müzelerden biridir. Bu müzede orta çağ döneminden kalma muhteşem eserler sergilenmektedir. Siz de eğer tarihin bu özel kalıntılarını yakından görmek istiyorsanız bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Paris Louvre Müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Louvre Müzesi

Paris Zafer Takı

Paris’te gezilecek yerler arasında ilk sıraları çeken son derece güzel bir yapıdır. Yapı 1806 yılında Napoleon’un talimatı ile yapılmıştır. Paris zafer takı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Zafer Takı

Paris Şanzelize Caddesi

Alışveriş denilince ilk akla gelen Paris’in en ünlü ve en önemli alışveriş caddesi şanzalize caddesidir. Bu cadde dünyanın en ünlü caddesidir. Caddenin uzunluğu 2 km. 70 metredir. Paris şanzalize caddesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Şanzelize Caddesi - paris alışveriş caddesi

Paris Pantheon

Paris’te yer alan özel bir yapıdır. Bu yapıyı görmeye gittiğinizde kubbesini iyice inceleyin. Çünkü yapının en büyük özelliği kubbesidir. Paris Pantheon hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Pantheon

Paris Concorde Meydanı

Avrupa’da pek çok şehrin meydanlarının meşhur olduğunu biliyorsunuzdur. Paris’te de en meşhur ve görülmesi gereken meydanlardan biri concorde meydanıdır. Bu meydanın özelliği ise zamanında kral louis ile beraber pek çok kişinin idamına ev sahipliği yapmış olmasıdır. Paris concorde meydanı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Concorde Meydanı

Paris Sacre Coeur Kilisesi

Bu kilise özel bir Roma katolik kilisesidir. Kilise Paris montmarte tepesinde yer almaktadır. Paris’te yer alan gezilecek kiliseler arasındadır. Paris sacre coeur kilisesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Sacre Coeur Kilisesi

Paris Versay Sarayı

Paris’te yer alan oldukça gösterişli ve güzel bir saraydır. Genelde Paris’e gelen ziyaretçilerin çoğu bu sarayı görmeye gider. Saray şehrin biraz dışında yer aldığı için ulaşımı biraz zor olabilir. Paris versay sarayı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Versay Sarayı

Paris Lido Show

Paris’e gelip de bu kabareye uğramadan gitmeyin derim. Burası dünyanın en eğlenceli kabarelerinin sergilendiği bir yerdir. Burada gösteriler yemekli ve yemeksiz olmak üzere ikiye ayrılır. Paris lido show hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Lido Show

Paris Moulin Rouge Kabaresi

Aslında molin rouge kabaresi pek çok insan tarafından bilinen oldukça ünlü bir kabaredir. Dünyanın en eski kaberesinin adıdır ve aynı adı taşıyan salonun adıdır. Paris moulin rouge kabaresi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Moulin Rouge Kabaresi

Paris Galeries Lafeyette Alışveriş Merkezi _ Paris Alışveriş Merkezi

Paris’te yer alan ve 19. yüzyılda kurulan oldukça ünlü bir alışveriş merkezidir. Bu alışveriş merkezi her yıl dünyanın dört bir yanından alışveriş meraklıları tarafından ziyaret edilmektedir. Paris galeries lafeyette alışveriş merkezi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Paris’te gezilecek yerlerin 2. bölümü için tıklayın.

pariste gezilecek yerler - Paris Grand Palais

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.