Los Angeles’da Yeme İçme

Los Angeles’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Los angeles seyahati yapan pek çok insan buradaki yemek yeme alışkanlığı için dünyanın en kötü beslenen insanları yakıştırması yapmaktadırlar. Los angeles’da obezite ciddi anlamda yaygın. Halkın çoğu şişman ya da obez. Sağlıksız beslenen bir halk olduğu için Amerika halkı, siz de buraya gittiğinizde o güzel Türk kahvaltısını ve az yağlı yemekleri hemen unutsanız iyi olur.

Ancak elbette bu kadar net ve kesin konuşmak da doğru değil. Her yerde olduğu gibi burada da damak tadınıza uygun yemekler bulmanız çok mümkün. Los angeles yemek konusunda size alternatif anlamında pek çok çeşit sunabilecek bir şehir. Her noktada ve her yerde farklı alternatifler bulabilirsiniz. Pizza burada dünyanın her yerinde olduğu gibi ciddi bir kurtarıcı olabilir sizin için. Bunun yanında eğer seviyorsanız tüm fast food zincirleri de her adım başı zaten karşınıza çıkacaktır. Bunun yanında şirin ve güzel restaurantlar da sizi mutlu edecektir. Bu arada Los angeles’da pek çok markette hazır yemek mevcut. Gördüğünüz büyük marketlere girerek hazır yiyeceklerden ve sandviçlerden alabilirsiniz. Sandviç konusunda gerçekten iddialı ve çok lezzetli olduklarını söyleyebilirim. Bu arada ben size subway restaurantlarını kesinlikle öneririm. Kocaman ve son derece lezzetli olan bu güzel sandviçleri günün her saati rahatlıkla yiyebilirsiniz.

los angelesda yemek

Los Angeles’in ünlü restaurantları

Bu şehirde ünlülerin de yaşadığını unutmamak lazım. Bu nedenle bazı restaurantlar vardır ki gerçekten özel ve güzel restaurantlardır. Kendi alanında da şehirde gerçekten bir numara yerlerdir. Siz de güzel bir akşam yemeği için bu restaurantlardan birini tercih edebilir hem son derece keyifli ve gerçekten lezzetli bir yemek yiyebilir beraberinde de son derece keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Kendi alanında iddialı olan bu restaurantlarada eğer şanslıysanız bir ünlüyle de karşılaşabilirsiniz.

Bossa Nova Restaurant Los Angeles – Los Angeles’da Brezilya Restaurantı

Los angeles’da Brezilyalıları her yerde yoğun olarak göreceksiniz. Gerçek Brezilya yemeği yemek istiyorsanız aslında Los angeles’da bunu rahatlıkla bulabilirsiniz. Nova restaurant tam bir Brezilya restaurantıdır. Eğer Brezilya mutfağını seviyorsanız burayı deneyebilirsiniz. (Robertson blvd.)

los angelesda yemek yenilecek yerler - Bossa Nova Restaurant Los Angeles

los angelesda yeme içme - los angelesda ünlü brezilya restaurantı

Yankee Doodle Restaurant Los AngelesLos Angeles’da Kanat Restaurantı

Eğer kanat yemekten hoşlanıyorsanız yankee doodleyi deneyebilirsiniz. Amerika’da kanatlar özel soslarla yapılıyor ve çok ilgi görüyor. Siz de bu güzel kanatları bu konuda iddialı olan bu restaurantta deneyebilirsiniz.

los angelesda yemek yenilecek yerler - Yankee Doodle Restaurant Los Angeles - los angelesda kanatçı

Katsuya Restaurant Los AngelesLos Angeles’da Japon Restaurantı

Katsuya gerçek bir japon restaurantıdır. Eğer Japon mutfağını seviyorsanız katsuyayı deneyebilirsiniz. Burası gerçekten lezzetli menüleri ile gelenleri memnun eden bir restaurant. Bu arada burası ünlülerin en çok gittiği restaurant olarak biliniyor.

los angelesda yemek yenilecek yerler - Katsuya Restaurant Los Angeles

los angelesda yeme içme - los angelesda japon restaurantı

Katana Restaurant Los AngelesLos Angeles’da Sushi Restaurantı

Katana Los Angeles’da yer alan en ünlü sushi restaurantıdır. Eğer gerçek sushi keyfi yaşamak istiyorsanız katanaya gidebilirsiniz. Restaurant Hollywood sunset bulvarında yer almaktadır.

los angelesda yemek yenilecek yerler - Katana Restaurant Los Angeles

los angelesda yemek yenilecek yerler - los angelesda sıshi yapan restaurant - Katana Restaurant Los Angeles

Boa Steakhouse Restaurant Los AngelesLos Angeles’da Et Restaurantı

Et sevenler ise gerçek bir et restaurantı olan Boaya gidebilirler. Boa steakhouse sunset bulvarında yer almaktadır.

los angelesda yemek yenilecek yerler - Boa Steakhouse Restaurant Los Angeles hollywood

Madeo Restaurant Los AngelesLos Angeles’da İtalyan Restaurantı

Pizza ve makarna için bu restaurantı deneyebilirsiniz. Madeo restaurant Los angeles’da yer alan gerçek bir İtalyan restaurantıdır. West Hollywood bölgesinde beverly blvd’de yer almaktadır.

los angelesda yemek yenilecek yerler - Madeo Restaurant Los Angeles

los angelesda italyan restaurantı - Madeo Restaurant Los Angeles

Sapp Cafe Shop Los AngelesLos Angeles’da Thai (uzakdoğu) Restaurantı

Thai yemeklerini hem oldukça ucuza hem de en lezzetli hali ile yemek isterseniz sapp cafe shopu deneyebilirsiniz. Yemeğinizi yedikten sonra meşhur uzak doğu tatlılarından da denemeyi unutmayın. Burası da Hollywood bulvarı üzerinde yer almaktadır.

los angelesda yemek yenilecek yerler - Sapp Cafe Shop Los Angeles

Los Angeles Hooters Restaurant

Genelde filmlerde gördüğümüz meşhur fast foodcu hooters restaurantları Amerika’da en çok ilgi gören restaurantlar arasında. Restaurant daha çok hamburger çeşitleri, patates kızartmaları, kanat, nugget, biftek, soğan halkası gibi ürünlerin çok lezzetli bir şekilde yapıldığı bir mekandır. Ayrıca restaurantın diğer bir özelliği ise burada çalıştırdığı garson kızlardır. Hooters Los angeles şehir merkezinde, Hollywood bulvarında, santa monica bulvarında ve daha pek çok noktada yer almaktadır.

los angelesda yemek yenilecek yerler - Los Angeles Hooters Restaurant

los-angelesda-yemek-yenilecek-yerler-Los-Angeles-Hooters

Hollywood Hard Rock CaffeLos Angeles Hard Rock Caffe 

Elbette Amerika’ya gelmişken dünya devi Amerikan kafesini evinde ziyaret etmeden dönmek olmaz. Hollywood universal stüdyolarını gezdiğinizde akşam yemeğinizi burada yemenizi tavsiye ederim. Hollywood City walk bölgesinde yer alan hard rock cafe hem lezzetli menüsü hem de ortamın farklılığı ve güzelliği ile size güzel bir akşam geçirtecektir.

los-angelesda-yemek-yenilecek-yerler-hollywood-hard-rock-caffe

hollywood hard rock caffe - los angeles hard rock kafe

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.