Los Angeles’da Gezilecek Yerler

Los Angeles’da Nereler Gezip Görülür

Los angeles gerçekten oldukça güzel ve kapsamlı bir şehirdir. Öncelikle bu güzel şehri gezmek için tatilinizi uzun süreli ayarlamayı unutmayın. Burada Amerika’nın melekler şehrinin gezip görülebilecek en özel ve güzel yerleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

los angeles'da gezilecek yerler - los angeles şehir merkezi - hollywood

Los Angeles Şehir Merkezi

Gerçek adı Downtown LA. olan şehir merkezinde gezilebilecek pek çok yer bulunmaktadır. Los angeles şehir merkezinde gezilecek yerler arasında size modern sanatlar müzesini, çin mahallesini, olvera caddesini, walt disney konser binasını, NBA maçlarının yapıldığı spor merkezini, güney kaliforniya üniversitesini görmenizi önerebilirim. Los Angeles şehir merkezinde gezilecek yerler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

los angeles'da gezilecek yerler - walt disney konser salonu

Los Angeles Hollywood

Dünya sinema sektörünün adeta başkenti olan Hollyywood’da gezilecek yerler okadar çoktur ki burada yapacak çok şey bulacaksınız. Hollywood’a Los Angeles şehir merkezinden 30 dakikalık bir araba yolculuğu sonrası ulaşabiliyorsunuz.

los angelesda gezilecek yerler - Los Angeles Hollywood

Burada Hollywood caddesi üzerinde yer alan oscar ödül törenlerinin yapıldığı kodak tiyatrosunu, meşhur Madame Tussauds balmumu müzesini, 2000’den fazla ünlünün el izinin bulunduğu yıldızların yer aldığı Hollywood bulvarını gezebilirsiniz.

los angelesda gezilecek yerler - hollywood bulvarı

Elbetteki Hollywood denilince akla ilk gelen Universal stüdyolarını da unutmamak gerekir. Üniversal stüdyoları gerçekten oldukça büyük bir alana yayılmış durumdadır. Aslında burası tek başına bir şehir gibidir. Los Angeles seyahatiniz boyunca buraya da vakit ayırıp gezmenizi öneririm.

los angelesda gezilecek yerler - universal stüdyoları

Los Angeles’ı gezmeye daha sonra Amerika’nın en zenginlerinin yaşadığı yer olan Sunset bulvarını gezerek devam edebilirsiniz. Mis gibi havası ve sağlı sollu sizi adeta çepeçevreleyen palmiye ağaçları ile donatılmış Beverly Hills’ e de bolca zaman ayırmayı ve ünlülerin yaşadığı evleri uzaktan da olsa görmeyi unutmayın. Daha pek çok filmlerde gördüğümüz o güzel malibu plajını da gezmeyi sakın ola ki atlamayın derim. Bu arada santa monica caddesi de gezip görülecek yerler arasında popüler olanlardan.

los angeles'da gezilecek yerler - los angeles sunset bulvarı

Los angeles disneyland

Yanınızda çocuk olsun olmasın bu harikalar diyarını gezmeyi de atlamayın. Disneyland da Los Angeles da yer alan popüler yerlerden biridir.

los-angeles-da-gezilecek-yerler-los-angelas-disneyland

Los angeles konum olarak oldukça güzel bir alanda yer almaktadır. Bu nedenle buraya gelmişken birbirinden güzel Los Angeles sahillerini gezmenizi ve eğer mevsim el verirse okyanusa girip değişik bir tecrübe edinmenizi önerebilirim.

los angelesda gezilecek yerler - los angeles sahilleri - malibu sahili

Los Angeles’ın en güzel ve en popüler plajları

Malibu plajı, santa monica plajı, venice beach plajı, long beach plajı, corona del mar plajı ve newport plajıdır.

Los Angeles’da gezilecek yerler hakkında detaylı bilgi için bilgi almak istediğiniz yerin üzerine tıklamanız yeterlidir.

los angelesda gezilecek yerler - kodak tiyatrosu

Los Angeles’te Konaklama

Los angeles’da konaklama için seçenek çok fazladır ancak internette bu şehir hakkında yazılanları okursanız güvenlikle ilgili tehlikeler dikkatinizi çekecektir. Tüm bu sebeplerden ötürü size LAX hava limanı çevresindeki büyük ve tanınmış otel zincirlerini öncelikle tavsiye ederim.

Çünkü bu oteller son derece konforlu ve güvenlidirler. Aynı zamanda son derece popüler olan Hollywood, Downtown ve Santa Monica bölgesindeki otellere nazaran fiyat olarak daha uygundur. Ek olarak konum açısından gezilmesi gereken bölgelere ulaşım açısından orta bir noktadadır.

Biz Los Angeles’ta Crowne Plaza‘da konakladık ve çok memnun kaldık, bu sebeple çok tavsiye ederim.

Eğer rezervasyonunuzu yeterince erken yapmazsanız biraz pahalı gelebilir, bu durumda yazının başında belirttiğim LAX havalananına yakın tüm otellere bakıp, bütçenize uygun oteli konaklayan kişilerin yorumlarını okuyarak seçebilirsiniz.

Eğer konaklama bütçeniz yüksekse size kesinlikle Santa Monica bölgesindeki otellere de bakmanızı tavsiye ederim.

los angelesda konaklama - los angeles santa monicada konaklama

Los Angeles Hollywood hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Los Angeles kodak tiyatrosu hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Los Angeles madam taussod müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Hollywood Bulvarı hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Hollywood Universal stüdyoları hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Sunset bulvarı hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Beverly Hills hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Malibu plajı hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Santa Monica caddesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Los Angeles Disneyland hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Los Angeles sahilleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.