Uçaklarla İlgili Bilgiler

Uçak bileti en ucuz günler

İster bol bol seyahat edin, isterseniz de senede bir kez bir yere uçun. Hemen hemen herkes uçaklarla ilgili bilgileri merak eder. Ama seyahat tutkusu benim gibi çok olanlar artık uçaklarla ilgili bir çok insandan daha fazla bilgiye sahiptirler ve uçaklar aslında bir çok insanın bilmediği gizemli durumlara sahiptirler.

Uçaklarla İlgili Bilgiler

Ama önce uçağa adım atabilmek için ilk yapılması gereken şeyden bahsedelim. Uçak bileti en ucuz günler. Evet uçak biletinizi çok daha ucuz fiyatlara alabileceğiniz zamanlar vardır ve bu zamanları sık uçanlar çok iyi bilirler. Eğer siz de planınızı önden yapabilenlerdenseniz kesinlikle uçak biletinizi son dakikaya bırakmayın.

En ucuz uçak biletini almak için aylardan ocak günlerden ise pazarı tercih edin. Uçuş saatleri arasında ise sabahın 05:00’i en uygun saatler olurken akşam 19:00 ile 22:00 saatleri ise en pahalı saatler bilginiz olsun. Aynı zamanda en çok da rötar bu akşam saatlerinde oluyor.

Uçak kazası nedenleri

Son günlerde ciddi bir uçak fobisi yaşayan insan sayısı göze çarpmakta. Bunun nedeni ise insanların güvensizliğinden ve yaşanan uçak kazalarından kaynaklanıyor. Peki uçak kazası nedenleri nelerdir ve en sık neden olur? Uaçklarda yaşanan her şey ciddi bir ders niteliğinde değerlendirilir. Bunun nedeni ise aynı hatayı yapmamak içindir. Uçak kazaları araştırıldığında ise yüzde 90’unun inişte ve kalkışta olduğu görülmüş.

Acil durumlarda uçak ne kadar zamanda boşaltılmalı?

Uçak ne kadar büyük olursa olsun 90 saniye içinde tahliye edilmesi gerekir.

Uçaklarda pilotların yemekleri nasıl belirlenir?

Uçuş ekibinin yemeği yolcularla aynı değildir ve pilot ile yardımcı pilot asla aynı yemeği yemezler. Bunun nedeni ise eğer biri zehirlenirse diğeri uçağı uçurabilsin ve hakimiyeti alabilsin diyedir.

ucak bileti en ucuz günler

Uçaklarda oksijen maskesi ne kadar süre kullanılabilir?

En şaşırtıcı durum da budur. Aslında o oksijen maskelerinin süresi oldukça kısadır. Sadece kısa bir anı kurtarır. Maskeler sadece 15, 20 dakika kadar oksijen verebiliyor.

Uçaklarda koridor ışıkları ne işe yarar?

Koridor ışıkları acil durumlarda otomatik yanar ve sizi doğruca çıkışa yönlendirir.

Uçak kildi dışarıdan açılabiliyor mu?

Bu hoşunuza gitmeyecek elbette ama uçuş görevlileri tarafından güvenlik nedeni ile açılabiliyor.

Uçak rötarlarında yolcuların hakları neler?

Gidecekleri mesafeye ve bekleme sürelerine göre değişen hakları vardır yolcuların. Bu haklar ise yiyecek, içecek, konaklama, otele transfer ve ücretsiz telefon görüşmesidir.

Uçak kazası nedenleri

Yurt dışı uçuşlarda en çok tercih edilen içecek

Yurt dışı uçuşlarda yolcular en çok domates suyu ve soda tercih ediyor. Özellikle domates suyu tercih edilmesinin nedeni ise bu denli yüksek bir irtifada dilimizde tat duyusu çok fazla etkileniyor ve bir çok yiyecekten tat alamıyorsunuz ya da farklı tatlar alıyorsunuz. Ancak domates suyu bu kadar yükseklikte bir çok insana çok lezzetli geliyor. Karada aynı domates suyu içildiğinde ise o aynı tadı alamıyorsunuz.

Uçak kalkarken ve inerken neden camların açık olması istenir?

Uçaklarda en riskli zaman kalkarken ve inerkendir. Bu nedenle uçak kalkışa geçerken camın açık olması istenir, bu sayede uçuş görevlisi camdan bakıp durumu analiz edebilir.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.