Thassos Adası Limenaria’da Konaklama (Glauke Rooms)

Popüler tatil beldelerinden biri olan Thassos, özellikle İstanbul’dan kolay ulaşımı nedeni ile çok tercih ediliyor. Peki Thassos adası limenaria’da konaklama hakkında bir fikriniz var mı? Eğer adada bu bölgede konaklamayı düşünüyorsanız size Limenaria bölgesinde kaldığım ve inanılmaz memnun ayrıldığım otelimden bahsetmek ve önermek isterim.

Thassos Adası Limenari'da Konaklama

Thassos adası konaklama açısından bir kaç bölüme ayrılıyor aslında. Önce bundan bahsedeyim. Adada konaklanabilinecek 3 yerleşim yeri var. Elbette başka yerleşim yerleri de var. Ancak konaklama adına genelde 3 yer tercih ediliyor. Fakat ben bunu ikiye indireceğim. Çünkü adanın konaklamak için en mantıklı yerleri bana göre limenaria ve limenas oluyor.

Thassos limenaria otelleri

Biz adaya ilk gittiğimizde ada hakkında çok fazla fikrimiz olmadığı için adanın bu iki bölümünde de konakladık. Limenariada 4 gün, limenasda da 4 gün konakladık. Böylece iki taraf hakkında da bir fikir sahibi olma şansı yakaladık. Thassos limenaria otelleri hakkında eğer bir bilgi arayışındaysanız size konakladığımız oteli kesinlikle öneririm.

Glauke Rooms otel - limenariada otel

Biz limenaria bölgesinde Glauke Rooms adındaki küçük bir otelde kaldık. Otel demek yanlış olabilir daire demek çok daha doğru. Biz 3 kişilik odada kaldık. Oda oldukça genişti. İki ayrı odadan oluşuyordu. Odanın içinde küçük bir mutfak da vardı. Mutfakta buzdolabı, tabak, çatal bıçak, su ısıtıcı ve tava bile vardı. Elektrikli fırın da vardı. Biz pek kullanmadık ama kullanabilecekler için de avantajlı olabilir.

thassos adası limenaria bölgesinde otel önerisi

Mobilyalar burada da eski ve biraz bakımsızdı. Odanın son derece geniş ve muhteşem deniz manzaralı bir balkonu vardı. Biz özellikle akşamları deniz manzaralı odamızda yatmadan önce bir kahve içmeyi hiç atlamadık. Otelin sahibi şirin mi şirin, sıcak mı sıcak harika bir bayan. Her konuda yardımcı olmak için adeta kendini paralıyor. Otelin alt katı kıyafet mağazası. Bu kıyafet mağazası otelin sahibine ait. Çok da güzel ve farklı şeyler satılıyor bilginiz olsun. Hemen karşısında kocaman bir market var.

thassos adası limenaria Glauke Rooms

thassos adası limenariada otel tavsiyesi

thassos limenariada otel önerisi

Biz genelde yurt dışı seyahatlerimizde öncelikli olarak otelimizin konumu ile ilgileniriz. Bu otelimizin konumu da muhteşem ötesiydi. Çarşının hemen yanındaydı otel. Balkondan zaten çarşısını ve akşam yemek yemek için çıkacağınız yeri görüyorsunuz. Çarşının ortasında olmanıza rağmen gece hiç gürültü olmuyor.

thassos adası limenaria konaklama

Otelin bulunduğu alandan yürüyerek sıra sıra beachler var. Bu beachler de son derece güzelmiş ama biz bu beachlerde denize hiç girmedik. Arabamız olduğu için popüler beachlerini görmeye gittik. Limenaria bölgesinin en popüler beachi aliki beach oluyor. Alikiye buradan araba ile ortalama 15, 20 dakikada gidiyorsunuz. Ancak arabanız olmazsa adada burada yer alan otele yürüyerek 5 dakikalık mesafede yer alan beachleri de değerlendirebilirsiniz. Thassos adası limenaria otelleri içinde konaklayabileceğiniz biz otel olarak değerlendirebilirsiniz.

Thassos adası limenaria otelleri

Thassos adasında konaklama ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.