Seyahat Önerileri

Seyahat haberleri

Bir seyahat bloggeri olarak Turizm haberlerini yakından takip ederim. En popüler tatil beldeleri neresi, o tatil beldesinde nereler gezilmeli, içinde bulunduğum sezon turizmde ne gibi değişiklikler var hepsini bilmek ve öğrenmek isterim.  Bunun için ise uzak rota adlı siteden yardım almayı ve oradaki haberleri takip etmeyi çok seviyorum. Dikkatimi çeken bir kaç haberi burada paylaşmak istiyorum.

KLM sanal gerçeklik ile hastanede yatan çocuklara seyahat deneyimi yaşattı

Hollanda hava yolu firması olan KLM hastanede yatan çocuklar için harika bir seyahat tecrübesi yaşattı. Yatağında hasta yatan çocuklara hiç bir yere gitmeden bir anda bir sürü yer görme imkanı sunuyor. Bu sanal yolculuk çocukları son derece mutlu ederken bizleri de keşke herkes hasta çocuklar için bişeyler yapsa dedirtiyor.

Emirates ekonomi yolcuları için ücretsiz olarak sunduğu wi – fi servisini ikiye katlayacak

Dünyaca ünlü bir hava yolu firması olan Emirates ekonomi sınıfında uçan yolcuları için dikkat çeken bir değişime girdi. Normalde ilk iki saat 10 Mb. ücretsizken, şimdi bu rakam 20 Mb. la iki katına çıkarıldı.

Tayland hava alanlarını dünya çapında en iyi yapmak için para harcamaya devam ediyor

Tayland son günlerde hava alanlarında çok fazla yatırım yapıyor. Bunlardan biri de Bangkok’da yer alan Don Mueang Uluslararası Havaalanı. Tayland bu havaalanının kapasitesini arttıracağını ve 40 milyonu hedeflediğini belirtiyor.

seyahat önerileri

Münih hava alanı 20 milyonu gördü

Münih havaalanı 2017 yılında 21 milyon yolcu ağırlayarak adeta bir rekora imza attı. Her geçen gün yolcu trafiğinin arttığı havaalanı bu durumdan çok memnun olduğunu belirtmiş.

Luis Fonsi, Daddy Yankee ve Justin Bieber’ın  Despacito şarkısı Karayip’e ilgiyi arttırdı

Dünyaca ünlü Luis Fonsi, Daddy Yankee ve Justin Bieber’ın  Despacito şarkısı hem müzik listelerini altüst etti hem de seyahat listelerini. Çünkü şarkının hikayesinin ve klibinin geçtiği Portorika’ya ve Karayip adalarına şarkının çıktığı günden bu yana ilginin çok arttığı ve adaya rezervasyonların ciddi anlamda arttığı bir çok seyahat firması tarafından doğrulandı.

Türkler en çok nerelerde tatil yapmayı seviyor?

Momonda Türk halkı üzerinde yaptığı bir araştırmayı paylaştı. Bu araştırmada ise Türk halkının tatil için en çok tercih ettikleri yerler açıklandı.

Türkler tatil için Bangkok’u tercih ediyor

Oldukça şaşırtıcı olsa da Türk halkının özellikle tatil için bize son derece uzak olan Bangkok’u tercih ettiğini öğrendik. Bangkok’u ise Antalya, Londra, New york ve Amsterdam takip ediyor.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.