Santorini Adasında Yeme İçme

Santorini adasında yeme içme

Santorini adasının meşhur yemekleri, yunan yemekleri, santorinide nerelerde yemek yenilir ve yunan adalarında yeme içme konusunda detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Santorini adası egenin incilerinden biridir adeta. Bu adaya geldiyseniz eşsiz yunan yemeklerini, mezelerini, taptaze deniz ürünlerini ve eşsiz şaraplarını tatmaya hazır olun derim.

Santorini adasının en iddialı ve en başarılı yemekleri ise taptaze deniz ürünleridir. Karidesi, ahtapotu, balıkları ve enfes mezeleri en güzel yaptıkları yiyeceklerdir. Bunun yanında bir ege tatil şeridinde olduğunuza göre zeytinyağlılarını da denemeyi unutmayın.

Adada pek çok noktada çok başarılı deniz ürünleri yiyebileceğiniz restaurantlar bulabilirsiniz. Bunun yanında balık denilince akla hemen rakı gelen insanlardansanız adada rakıya benzer yerel bazı içecekler de vardır. Ouzo adındaki içeceğin bizdeki rakıya en yakın tada sahip olduğu söylenir genelde. Alkollü içecekler konusunda şarapları da son derece iddialıdır. Çeşit çeşit ve farklı tatlarda özel el yapımı şarapları vardır.

Santorini Adasında Yeme İçme

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.