Santorini Adasında Gezilecek Yerler

Santorini Adasında Gezilecek Yerler

Santorini‘de gezip görülecek yerler ve santorininin meşhur plajları hakkında detaylı bilgiye ve santorini adasının güzellikleri ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Herkes bir yerde rastlamıştır tepeden denize doğru bakan birbirinden güzel bembeyaz evlerle kaplı bu güzel adanın resimlerine. Santorini adası gerçekten doğal güzellikleri ve kartpostallara konu olmuş görüntüsü ile görmeye değer bir adadır. Denizden metrelerce yükseklikte volkanik bir dağa konumlamıştır. Eğer imkanınız varsa bu rengarenk adayı görmenizi öneririm.

Santorini adası iki bölümden oluşur. Bunlar santorini oia ve santorini fira diye ayrılır.

Santorini oia

Hani kartpostallarda ya da manzara resimleri içinde gördüğünüz o mavi kubbeli binaların olduğu resimler vardır ya, işte o resimler burada çekilmiş. Oia gerçek bir görsellik harikasıdır. Tipik ege görüntüsü ve muhteşem manzarası ile kendini görmeye gelen herkesi büyüler. Zaten genelde büyük oteller de buradadır. Adanın sokaklarını tek tek gezmenizi şiddetle öneririm. Her sokak birbirinden güzeldir ve bu sokaklar denize doğru uzar gider.

santorini adası oia

Santorini fira

Santorininin diğer parçasının adı da firadır. Fira oia gibi gerçekten görülmeye değer son derece eşsiz bir güzelliktir. Ancak buraya ulaşmak öyle kolay değildir, fakat son derece keyifli ulaşım araçları vardır. Firaya iki türlü ulaşabilirsiniz. İsterseniz eşekler üzerinde keyifli bir yolculukla gidebilirsiniz, dilerseniz de teleferikle gidebilirsiniz. Firaya ulaştığınızda cıvıl cıvıl bir alan sizi karşılayacak. Kafeler, butikler ve restaurantlarla dolu bu bölge aslında santorininin en hareketli bölgeleri arasında. Ayrıca burada yer alan o muhteşem üzüm bağlarını da gezebilirsiniz.

santorini adasında gezilecek yerler - Santorini fira

Santorini amoidi

Amoidi oia’nın hemen altında kalan oldukça şirin ve tam bir doğa harikası sayılabilecek köydür. Burada bir sürü taverna vardır. Bu tavernalardan birine girip birbirinden enfes yunan yemeklerini bu güzel doğa harikası köyde tadabilirsiniz.

santorini adasının gezilecek yerleri - santorini amoidi

Santorini vlihada plajı

Diğer bir adı ile santorini kırmızı plaj. Santorinide yer alan plajlar yazımda anlattığım  plaj kendisini görmeye gelenleri resmen hayrete düşürüyor. Çünkü plaja gittiğinizde her yerin kırmızı olduğunu görüyorsunuz.

santorinide gezilecek yerler - santorini Vlihada plajı - santorini kırmızı plaj (red plaj)

 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.