Roma Via Veneto Caddesi

Via Veneto Sokağı

Via Veneto Roma’da yer alan en ünlü ve en lüks sokaklardan biridir. Sokağın diğer bir özelliği ise daha çok zengin İtalyanların vakit geçirdiği bir sokaktır. Fiyat performansı açısından biraz yüksek bir ortalamaya sahiptir. Bu nedenle zengin turistlerin ya da zengin İtalyanların daha çok tercih ettiği bir sokak olma ünvanını kazanmıştır.

Sokak adını Vittorio Veneto savaşından alır. Bu sokağı gezmeye gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü gerçekten çok şık, çok etkileyici bir caddedir. Bir çok fotoğrafçıya da ilham vermiştir. Kış aylarında karla birlikte büyüleyici olan görüntüsü tüm dünyada dilden dile dolaşır.

Cadde yol boyunca kafe ve restaurantlarla doludur. Bu kafe ya da restaurantlardan birinde bir kahve içmenizi öneririm. Harika bir tecrübe olacaktır sizin için. Elbette İtalyanların muhteşem tatlısı tiramusu da burada güzel yapılan tatlılardandır. Muhteşem İtalyan kahvesi eşliğinde tiramusu yiyerek bu eşsiz caddenin tadını kesinlikle çıkarmanızı öneririm.

cafe de Paris roma

Cadde Roma gece hayatına da ev sahipliği yapmakta. Gündüz sürekli kilise, anıt ya da saray gezmekten yorulduysanız akşam bu caddeye gelerek Roma’nın en ünlü gece kulüplerinden birinde muhteşem bir akşam geçirmeyi deneyebilirsiniz.

Maddi anlamda iyi bir bütçeye sahip olan turistler bu caddedeki otellerde kalmayı tercih ediyorlar. Cadde üzerinde oldukça şık oteller göreceksiniz.

Roma Via Veneto Caddesi - romada alışveriş yapılacak yerler

Amerika birleşik devetlerinin büyükelçiliği de bu sokakta yer almakta. Son derece ünlü olan cafe de Paris ve Harry’s bar’da bu caddede yer almaktadır.

romada yer alan kafeler - Roma Via Veneto Caddesi

Roma’nın pek çok yerinde önemli sinema filmleri çekilmiştir. Gene çok ünlü bir film olan La Dolce Vita isimli film bu caddenin etrafında çekilmiştir.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.