Roma Via Del Corso Caddesi

Roma Via Del Corso Sokağı

Corso piazza venezia ile piazza del popolo meydanını birbirine bağlayan yoldur. Via del corso yol üzerindeki trafiği rahatlatmak amacı ile papa tarafından yapılmıştır. 10 metre genişliğindedir . İki yönlü yaya trafiği ve iki yönlü araç trafiğinin sağlanabildiği bir alandır.

Bu ünlü sokağa gittiğinizde burada bir çok ünlü dükkanın yer aldığını göreceksiniz. Via del corso adını corso dei barberi adındaki at yarışından alır.Bu at yarışının özelliği ise insansız atların birbirleri ile yarıştırılmaları olurmuş.

Roma Via Del Corso caddesi - Roma alışveriş rehberi

Via del corso caddesi bizim Beyoğlu istiklal caddesini anımsatır. Upuzun bir caddedir ve cadde üzerinde bahsettiğimiz gibi önemli markaların dükkanları yer alır. Bu caddeye gittiğinizde bir çok İtalyan bakımlı kadının alışveriş yapmak için bu caddeyi tercih ettiğini göreceksiniz.

Via Del Corso roma gece görüntüsü

Caddenin uzunluğu 1,5 km dir. Ancak bu cadde o kadar hareketlidir ki yürümesi belki de en keyifli caddelerden biridir. Kilise, saray ve diğer tarihi yapıları gezmeye ara verip bu keyifli sokakta sağa ve sola bakınarak yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim. Via Del Corso Roma’nın en işlek caddesidir. Akşamları araç trafiğine kapatılır böylece insanlar sağlı sollu daha rahat bakınarak bu caddeyi gezebilirler. Ancak akşamları cadde daha da kalabalıklaşır.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.