Ramazan ( Şeker ) Bayramı Ne Zaman?

Yazın sıcak havası iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladıkça tatil planları yapılmaya başlandı bile. İşte bu konuda herkesin aklına şu ara aynı soru geliyor. Ramazan ( şeker )bayramı ne zaman? Ramazan bayramının böylesi güzel bir tarihe denk gelmesi nedeni ile tatilciler bu özel bayramın gününü iple çeker oldular. Eğer hala bir plan yapmadıysanız bu güzel bayram tatilini en özel şekilde geçirebilmeniz adına seyahat fikirlerimizi okumanızı öneririz.

ramazan ( şeker ) bayramı ne zaman

Gelelim asıl soruya bu sene ramazan bayramı kaç gün tatil sorusuna. Aslında uzun süredir bu bilinmeyenli denklem gibiydi. Ancak bu sene ramazan bayramı tatili pek de uzun değil. Ramazan bayramı arefe günü 3 haziran pazartesi. Bayramın birinci günü ise 4 haziranda başlıyor, 6 haziran bayramın 3. ve son günü.

ramazan bayramı kaç gün tatil

Umarız bu güzel bayram tatilini herkes en iyi şekilde değerlendirebilir. Gelelim bayram tatili için hala bir plan yapmayanlara. Bayram tatili kısa ama siz yıllık izninizle birleştirebilir ve kendiniz için güzel bir tatil planı yapabilirsiniz. Bu da güzel bir tatil planı yapabilmek için aslında yeterli bir süre olabilir.  Mevsimin yaza denk gelmesi de bayram tatilini ayrı bir çekici hale sokuyor. Bu güzel mevsimde tercihinizi deniz tatilinden yana yapabilirsiniz. Hem yurt içi hem de yurt dışı her türlü alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

ramazan bayramı ne zaman

Elbette ramazan bayramı için tatil önerilerinin başını ülkemizin incisi olan Bodrum çekiyor. Hem ulaşımınız kolay hem de eğlenceli bir tatil için Bodrum harika bir seçim olacaktır. Ancak bayram nedeni ile özellikle Bodrum’un çok kalabalık olduğunu hatırlatmak isteriz.

ramazan bayramı için tatil önerileri

Diğer önerimiz çeşme alaçatı olacak. Antalya’ya oranla daha geç ısınan ve su sıcaklığı her zaman egeye has bir serinliğe sahip olan bu güzel tatil beldemizde harika bir tatil geçirebilirsiniz.

şeker bayramı için tatil önerileri

Çocuğum öncelikli bir tatil istiyorum diyorsanız da size Antalya’nın özel otellerini öneriyorum. Antalya’da her tarza ve her bütçeye göre otel bulmanız mümkün. Özellikle çocuk dostu olan geniş havuzlu ve kaydıraklı bir otel bulursanız çocuğunuz çok eğlenecek ve siz de harika bir bayram tatili geçirmiş olursunuz.

ramazan bayramı için Antalya otelleri

Ülke içi değil yurt dışı tatili düşünüyorum bu mevsimde nereler güzel olur acaba derseniz. Aslında haziran sonu temmuz başı Avrupa’ya seyahat için oldukça ideal bir ay derim. İtalya, İspanya, Hollanda hepsi de son derece uygun seçenekler aslında. Ancak vize ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız da Sırbistan ( Belgrad ) seyahati planlayabilirsiniz. Eğlenceli ve keyifli olacağından emin olabilirsiniz. Hem yurt dışı olsun hem de deniz olsun derseniz de komşumuz Yunanistan harika bir seçim olacaktır. Birbirinden güzel adalarından kendinize en uygun olanı seçip o adaya seyahat edebilir hem yurt dışı hem de deniz tatili yapabilirsiniz. Bu arada şunu da söylemek istiyorum son günlerin en popüler seyahat yerlerinin başını Yunan adaları çekiyor. Harika bir bayram tatili geçirmeniz dileği ile.

bayram tatili için yunan adaları tatili

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.