New York’ta Yeme İçme

New york gerçek bir Amerika şehridir. New york’ta yeme içme ise gerçekten ayrı bir keyiftir. Her seyahat kişiye özeldir ve gezilen her şehir göreceli olarak bir kesim tarafından beğenilirken bir kesim tarafından pek de beğenilmez. New york ise farklıdır ve etkileyicidir. Küçük bir Avrupa şehri gibi düşünmeyin ve asla Avrupa şehirleri ile kıyaslamayın. Hiç alakası yoktur ve New york kendine has tarzı ve güzelliği ile kendine aşık eder.

New York'ta Yeme İçme

Yemek konusunda zaten bu insanların yemek yemeyi çok sevdiklerini ve lezzetli atıştırmalıklar için ekstra çaba harcadıklarını hemen göreceksiniz. Her zevke hitap eden yemek kültürleri aslında bir kalıba sığacak şekilde değil. Çok çeşitli ve çok renkli. Ancak sadece New yorkluların tek tip beslendikleri bazı gıdalar var, onun haricinde seçenek çok. Ama New york’ta yemek konusunda zorlanmazsınız.

new york ta ne yenir ne icilir

New york tam bir cheddar peyniri cenneti. Neredeyse herşeye  cheddar koyuyorlar ve çok da güzel yapıyorlar. Pizzaları kesinlikle çok başarılı. Her adım başı bir pizzacı bulmanız mümkün. Et konusunda da iddialılar. Steakhouselarına girip et menüsü yiyebilirsiniz. Ancak iyi pişmesini istiyorsanız etinizin, bunu muhakkak belirtin. New york’ta nerede ne yenir? derseniz bazı meşhur tatları vardır ve onları deneyebilirsiniz.

New York'ta Yeme İçme

New york’un diğer bir en güzel yanı ise burada adeta dünyanın her yerinden insanları görürsünüz. Bu da şehre ciddi bir renk ve canlılık kazandırmış. Elbette yemek sektörünü de ciddi anlamda etkilemiş. Her ülkenin insanları kendi topluluklarını yaratarak kendi ülkelerinde meşhur olan yemekleri buraya taşımışlar. Yani en lezzetli çin yemeğini yemek için burada yer alan çin mahallesine gitmeniz yeterli. Ny’ta yer alan çin mahallesinde sushi yemenizi öneririm.

new york ta pizza

New york’ta gezerken gözünüze kestirdiğiniz herhangi bir restaurantta keyifli atıştırmalıkların keyfini çıkarabilir ya da güzel çıtır amerikan lezzetlerini denemenizi öneririm. Bu arada New york’ta yer alan süper marketlere de kesinlikle girmenizi öneririm. Burada da kendinize uygun yiyecek ve atıştırmalık illaki bulursunuz. Paketlenmiş hazır yemekleri de bulabilirsiniz.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.