Los Angeles Gezi Rehberi

Los Angeles ( Kaliforniya) Hakkında Bilgi

Los Angeles, Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan melekler şehri tam bir Amerika şehridir. Gidildiğinde herkesi kendine hayran bırakan kocaman ve oldukça büyüleyici rüya şehir.

Los Angeles gezi rehberi - Los Angeles hakkında bilgi

Aslında bir çok insanın görmek için sabırsızlandığı ama gitmekte bir miktar çekindiği şehirlerden biridir Los Angeles. Yazılarımızda bu şehirde size rehberlik edebilecek tüm detayları vermeye çalışacağız.

Los Angeles gezi rehberi - Los Angelesda gezip görülecek yerler

Eğer Amerika tatili planlıyorsanız bu şehir sizi kesinlikle tatmin edecektir. Kocaman caddeleri, şık mağazaları, her kültürden insanları ve daha fazlası ile Los angeles kendisini görmeye gelenlere kocaman bir kucak açıyor.

Los angeles gezi rehberi - beverly hiils gezi rehberi

Amerika’da gezilecek yerler sıralamasında Los Angeles en popüler yerler arasında geliyor. Daha önce Avrupa seyahati yapanları uyarmak isterim. Çünkü Los Angeles pek çok Avrupa ülkesinden oldukça farklı bir şehirdir. Burada Avrupa’da yaşamış olduğunuz kolay ulaşım maalesef geçerli değildir. Kocaman caddeler, büyük binalar ve büyük bir şehirden ibarettir Los Angeles.

Gelelim Los Angeles’da nerelerin gezilip görüleceğine. Bu oldukça kapsamlı bir konu olduğundan burada kısaca bahsedeceğim. Ancak ayrıntılı bilgileri Los Angeles’da gezilecek yerler sayfamızdan edinebilirsiniz.

Los angeles gezi rehberi -Beverly Hills ünlülerin evleri

Dediğim gibi şehirde her noktanın önemi çok büyük. Öncelikle Los Angeles şehir merkezini bir gezmek isterim derseniz burada sizi bolca gökdelen karşılayacaktır. Şehir merkezi okyanusdan biraz uzakta daha çok yüksek yüksek binalardan oluşan ama oldukça güzel bir mimariye sahip olan bir alandır. Burada walt disney konser binasını gezebilirsiniz. Eğer ünlü NBA  maçlarına da ilginiz varsa, maçların yapıldığı spor merkezi de işte burada yer almaktadır. Konum olarak Pico ve Figueora caddeleri arasında yer almaktadır.

Los Angeles gezi rehberi - Los Angeles şehir merkezi

Los Angeles gezinize Hollywood ve çevresini gezerek devam edebilirsiniz. Daha sonra batı Hollywood ve Hollywood caddesine devam edebilirsiniz. Sonrasında ise santa monica ve şehirde yer alan kumsalları gezebilirsiniz.

Los angeles gezi rehberi - santa monica sahilleri

Ünlülerin yaşadığı evleri görmek ve şu hayran kalınan birbirinden güzel Amerikan evlerini yakından görmek istiyorsanız da Beverly Hills bölgesine gitmeniz gerekir.

Los angeles gezi rehberi - beverly hiils

Eğer isterseniz ve yeterli vaktiniz de varsa Disneylandı da görmeye gidebilirsiniz.

Los angeles gezi rehberi - Los angeles disneyland

Los Angeles’a kaç günlüğüne gidilmeli

Los Angeles oldukça büyük ve keyifli bir şehir. Bu şehirde gezecek ve görecek pek çok şey bulacaksınız. Film setleri, sahilleri, caddeleri, kumsalları ve daha pek çok gezilecek yerleri vardır. Bu güzel şehirde tatil planlıyorsanız en az bir hafta Los Angeles için ayırın derim. Burada her gün yapacak keyifli bir aktivite bulursunuz.

Los angeles gezi rehberi - Hollywood

Los Angeles’ın İklimi ve hava durumu

Los Angeles’da akdeniz iklimi hakim olduğu için aslında her mevsim gidilebilecek şehirler arasındadır. Şehrin güzel ve ılıman bir iklimi vardır. Ancak elbetteki Los Angeles’ın en büyük özelliklerinden biri de konumudur.

Los Angeles gezi rehberi - Los Angeles'da yer alan yıldızlar

Los Angeles’a ne zaman gidilmeli?

Konumu okyanus kenarında olmasından ötürü birbirinden güzel sahillere sahiptir. Eğer okyanusa girmek ve bu güzel sahillerde güneşlenmek isterseniz tatilinizi nisan ve ekim ayları arasında gerçekleştirmenizi öneririm. Los Angeles’ın en soğuk ayı ocak ayıdır. Ancak ocak ayında bile hava soğukluğu 15 – 20 derece arasındadır. Los Angeles’ın en sıcak ayı ise ağustos ayıdır.

los nageles gezi rehberi - Hollywood gezi rehberi

Amerika vizesi

Pek çok ülkeye nazaran belkide en zor vize alınan ülkelerden biri de Amerika vizesidir. Amerika vizesi alımı ile ilgili detaylı bilgilere buradan  ulaşabilirsiniz. Amerika vizesi eğer bir sorun görülmediği taktirde genelde 10 senelik gibi uzun bir süreliğine veriliyor.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.