En Çok Ziyaret Edilen Ülkeler

En çok ziyaret edilen şehirler

Tarihi güzellikleri, doğası, denizi, havası ve bir çok farklı etkeni o ülkeyi cazip kılandır. En çok ziyaret edilen ülkeler sıralamasına bakınca da, listedeki ülkeler ve şehirlerin hepsinin son derece güzel bir tarihi yapıları, doğaları, havaları ve bunun yanında deniz gibi yaz tatillerinde en çok tercih edilen etkenleri olduğunu görüyoruz.

En Çok Ziyaret Edilen Ülkeler

Yapılan araştırmalarda dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında aslında Türkiye’yi de görmek biraz içimizi rahatlatıyor. Çünkü yaşadığımız felaketler neticesinde ülkemize gelen turist sayısında ciddi bir azalma olmuştu ve neredeyse turist sayısı yok denecek kadar azdı. Ama böyle bir güzelliğe sahip olan bir ülkenin daha fazla ziyaretçisiz kalması zaten pek de mümkün değil. Bu nedenle görüyoruz ki turizm yavaş yavaş canlanmaya başladı bile. Hatta dünyanın en çok ziyaret edilen ve en çok beğenilen ülkeleri listesine girmeyi başardık.

En çok ziyaret edilen şehirler

Fransa

Fransa yıllardır ziyaretçi anlamında tahtını kimseye kaptırmayı düşünmüyor. Yaz kış çok ciddi bir turist kalabalığına sahip olan Fransa bu durumdan oldukça da memnun. En çok ziyaret edilen şehirler sıralamasında Paris ilk sırada olsa da, aslında Fransa’nın diğer şehirleri de oldukça popüler. Marsilya, Strastburg, Bordeaux, Marsilya gibi şehirleri Paris’ten sonra Fransa’nın en popüler ve en çok ziyaretçisi olan şehirleri. Bir ara ciddi bir terör saldırısı yaşayan Fransa, turizm konusunda olumsuzluklar yaşamadı değil. Ancak durumu çabuk toparladı. Öyle ki eşim ve kızım ile beraber yaptığım disneyland, Paris gezimizde de pek de terörün etkisinin kalmadığını Paris’in eski popilitesine döndüğünü gördük.

Paris güzel bir şehir. Gezmesi ve görmesi çok keyifli. Bizi çok heyecanlandıran ve eğlendiren bir şehir oldu. Özellikle kızım disneylanda bayıldı. Ancak mevsiminden ve bitmek tükenmek bilmeyen yağmurlarından nefret ettirmişti. Bu nedenle bu şehre giderken her zaman bir yağmur istilasına hazır olun derim. Paris yazılarımı buradan okuyabilirsiniz.

dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri

ABD

Fransa’dan sonra en çok ziyaretçiye sahip olan ülke ABD. Bize bir okyanus uzaklığında olmasına rağmen, ülkemizden de oldukça fazla ziyaretçiye sahip bir ülke. Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri ve ABD içinde en çok ziyaret edilen şehirler arasında ilk sıralarda yer alan ise New york oluyor. New york hem içinde barındırdığı güzellikleri, hem farklı bir yaşam şeklinin olması ve en önemlisi de harika bir alışveriş imkanı sunması nedeni ile çok tercih ediliyor. Amerika seyahatimi buradan okuyabilirsiniz.

dünyanın en çok turist çeken şehirleri

İspanya

Bir çok Avrupa ülkesine oranla çok farklıdır İspanya. Gidenler hemen beni anlayacaklardır. Maalesef Avrupa çok güzel olsa da belli bir soğukluğu her zaman vardır. İşte İspanya ve İtalya’da bu Avrupa soğukluğu pek yoktur bana göre. İspanya da gene en ziyaret edilen ülkeler sıralamasında ilk sırada yerini almış. İspanya’nın en çok ziyaretçi çeken şehirleri ise Barcelona, Madrid, Sevilla, Granada gibi şehirler ve Ibiza, Mallarco olmuş. İspanya yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Avrupada en çok ziyaret edilen şehirler

İtalya

Benim, gittiğimde adeta büyülendiğim aşık olduğum bir ülkeydi İtalya. Havası, görselliği, daracık sokakları ve eşsiz lezzetleri hepsi de beni çok büyülemişti. İtalya’ya gidip de beğenmeden dönen pek yoktur bence. Elbette İtalya’da en çok Roma, Venedik, Floransa, Milano ziyaret ediliyor. Ama bunun yanında adaları da kesinlikle görmeye değer. İtalya seyahatimi buradan okuyabilirsiniz.

dünyanın en çok ziyaret edilen yerleri - italya

Çin

Çin dünyanın en kalabalık ülkesi. Ama aynı zamanda da en merak edilen ve en çok ziyaret edilen ülkeler arasında geliyor. Ancak Çin’e yapılan ziyaretlerin bir çoğunun iş için olduğu belirtiliyor. Fakat gene de tapınakları, doğal güzellikleri ile de her yıl ciddi bir turist kitlesi olduğunu da hatırlatalım.

dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri

Türkiye

Türkiye ciddi bir darbe almasına rağmen dimdik ayakta durmayı ve yaralarını sararak kaldığı yerden devam etmeyi çok iyi bildi. Dünyada en çok turist çeken ve en çok ziyaret edilen ülkeler sıralamasına girmeyi ülkemiz başardı. Ülkemizde en çok ziyaretçi çeken şehir ise İstanbul oluyor. İstanbul tüm dünya tarafından merak edilen ve  ciddi bir ziyaretçi akınına sahip bir şehir olmayı başarıyor. İstanbul’u denizi ve sıcacık havası ile Antalya’mız takip ediyor.

Türkiyede en çok turist çeken şehirler

Almanya

Almanya da, birbirinden bağımsız ve güzel pek çok şehri ile dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olmayı başarıyor. Özellikle Almanya’da belli zamanlarda festivaller ve fuarlar düzenleniyor. İşte o festivaller ve fuarlar zamanında Almanya ziyaretçi anlamında dolup taşıyor. Her bir şehrinin görülmesi gerektiğini ve o özel tarihinin giderek yerinde yaşanması gerektiğini düşünüyorum. Almanya Dresden seyahat yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

almanyanın en güzel şehirleri

İngiltere

İngiltere de dünyada en çok ziyaret edilen ülkeler arasında geliyor. Ülkede yer alan önemli ve köklü okullar özellikle her sene ciddi bir öğrenci akınına neden oluyor. Bunun dışında kendine has güzelliği ile dillere destan olan Londra ise ülkede en çok turist çeken şehir. Londra yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

dünyanın en güzel şehirleri - LOndra

Meksika

Bizim ülkemiz insanları genelde yakın toprakları daha çok tercih ediyor. Almanya, İtalya, İspanya ve Fransa gibi. Ama dünya üzerinde en çok ziyaretçiye sahip ülkeler arasında Meksika ilk sıralarda yer alıyor. Meksika’nın özellikle o güzel sahilleri ve denizi onu çekici hale getiriyor.

dünyanın en çok turist çeken ülkeleri - Meksika

Rusya

Rusya son derece sert ve kötü bir iklime sahip olmasına rağmen bu listeye girmeyi başarıyor. Çünkü oldukça güzel ve özel bir ülke. Ama gene de siz siz olun bu ülkeye soğuk mevsimde gitmeyin derim. Ben sonbaharda gitmiştim. Oldukça rahat gezmiştim. Ama elbette son derece kalın kıyafetlerle gezmiştim. Bu nedenle bana göre soğuk havanın o sevimsiz yüzünü görmeye gerek yok ve buraya kara kışta gitmeye hiç mi hiç gerek yok. Rusya’nın en çok ziyaretçi çeken şehirleri ise Moskova ve St. Petersburg oluyor. Rusya seyahatimi buradan okuyabilirsiniz.

dünya turizim sıralaması - rusya

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.