Balayı Mekanları Yurt Dışı

Vizesiz balayı mekanları

Evlilik tarihi alındıktan sonra hazırlıklara balayı da dahil edilir. İçlerinde en çok balayı mekanları yurt dışı şeklinde turlar ya da önerilen ülkeler araştırılır. Ancak eğer balayı için son derece özel ve romantik yerler arayışındaysanız yazımızı dikkatlice okumanızı öneririm. Çünkü balayı mekanı olarak önerilen bu ülkelerden dönen çiftler genelde memnuniyetlerini sonuna kadar anlatıyorlar. Normalde de gidildiğinde gerçekten ayrı bir keyif veren bu ülkeler balayında çok daha keyifli bir hale giriyor.

balayı mekanları yurt dışı

Öncelikle eğer uzak rotalara gitmek istiyorsanız ya da vizesiz balayı mekanları nerelerdir diye merak ediyorsanız seçeneğiniz hiç az değil. Ayrıca bu seçenekler kesinlikle son derece güzel. Gelelim öncelikle vize derdi olmadan son derece romantik ve keyifli bir balayı yaşayabileceğiniz ülkelere.

Vizesiz balayı mekanları

Maldivlerde balayı

Elbette en güzel balayı mekanları denilince akla ilk gelen yerdir maldivler. O turkuaz rengi denizi, sakin ve sessizliği, muhteşem doğası ile balayı çiftlerine muhteşem bir tatil geçirme imkanı sunar. Thy’nın direkt uçuşları ile ulaşımınızı sağlayabileceğiniz gibi Türk vatandaşlarından vize istemediklerini de söylemek isterim.

maldivlerde balayı

Dominik cumhuriyetinde balayı

Ülkemizde bir dönem bazı yarışma programları sayesinde adı çok anılan ve neredeyse sanki herkesin gidip görmüş gibi tepki verdiği güzel bir yerdir Dominik cumhuriyeti. Aynı maldivler gibi özel kumsalı ve berrak turkuaz renk suyu ile harika bir tropikal balayı için en iyi seçimler arasındadır. Vize istememesi de ayrı bir kolaylık sağlar.

Dominik cumhuriyetinde balayı

Tayland’da balayı

Uzak doğu her zaman ilgimi çekmeyi başarmıştır. Bambaşka bir kültür ve bambaşka insanlar. Yemek dışında sıkıntı yaratabilecek bir şey yok gibi. Tayland görmeye değer güzel ülkeler arasında gelir. Taylan’da balayı için genelde Bangkok ve phuket adası önerilir. Harika bir tropik iklim eşliğinde bir balayı kulağa hoş geliyor.

taylandda balayı

Seyşeller’de balayı

Seyşeller’de balayı için önerilen özel yerlerden biridir. Hint yarımadasının altında yer alır. Oldukça romantik ve egzotik doğası ile genelde balayı çiftlerinin tercih ettiği özel bir yerdir. Sakin ve doğa ile baş başa bir balayı geçirmek isteyenlere önerebilirim. Vize derdi olmaması da ayrı bir avantaj.

Seyşeller'de balayı

Barbados’da balayı

Aynı şekilde romantik doğası nedeni ile balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yerlerden biri barbados. Ancak buraya ulaşım biraz sıkıntılı olabiliyor. Çünkü aktarmalı uçmak gerekiyor.

Barbados'da balayı

Lübnan ( Beyrut ) da balayı

Eğer kışın evlenecekseniz en büyük sıkıntınız balayı olacaktır büyük ihtimalle. Çünkü yaz ayında olan seçenekler kış ayında bir anda daralır. Ancak burada kışken yazı ve baharı yaşayan yerler kış balayı çiftleri için en iyi seçeneklerdir aslında. Özellikle lübnan bu konuda ciddi anlamda imdadınıza yetişecektir. Plajları, tarihi eserleri ve antik kenti ile görmeye değer güzel bir yerdir.

Lübnan ( Beyrut ) da balayı

Kardağ’da balayı

İstanbul’a hem çok yakın olması, hem Türk vatandaşlarından vize istemiyor olması hem de gerçekten görmeye değer muhteşem bir güzelliğe sahip olması balayı için burayı ciddi anlamda cazip hale getiriyor. Bünyesinde barındırdığı Budva ve kotor dünyanın dört bir yanından her yıl ciddi oranda turist ağırlıyor.

Kardağ'da balayı

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.