Amsterdam’da Konaklama Önerileri

Amsterdam Avrupa’nın en pahalı şehirleri arasındadır. Bu nedenle Amsterdam’da konaklama önerileri hakkında bilgi edinmeden hızlı karar vermeseniz daha iyi olur. Şehirde konaklamak için 2 ya da 3 yıldızlı otelleri tercih edebilirsiniz. Eğer bir turla değil de kendi şartlarınızla gidecekseniz otelinizin bulunduğu konumu iyi belirlemelisiniz.

Amsterdam'da Konaklama Önerileri

Genelde merkeze yakın oteller tercih edilir. Çünkü tatil boyunca yolda vakit kaybetmek zaman kaybıdır. Merkeze yakın oteller sayesinde pek çok noktaya yürüyerek kolayca ulaşımınızı sağlarsınız. Bunun yanında fiyatı elbette en yüksek olan merkez otelleri vardır. Amsterdam’da konaklama denilince merkez oteller çok tercih edilmez. Ancak her yere çok yakın olmak  isterim diyorsanız merkezde yer alan otelleri de değerlendirebilirsiniz.

Biz Amsterdam seyahatimizde biraz pahalı ama en iyi otellerden biri olan NH Collection Amsterdam‘da konakladık. Bütçenize uygunsa kesinlikle tavsiye ederim. Eğer bütçeniz daha kısıtlıysa Mozart Hotel ve ibis Amsterdam Centre otellerini de tavsiye ederim.

amsterdamda ucuz oteller

Amsterdamd’da ucuz konaklama denilince akla daha çok rembrandt bölgesi gelir. Rembrandt bölgesi hem merkezi bir konum olarak sayılır hem de fiyat potansiyeli olarak pek çok yere nazaran daha makuldur. Merkeze daha uzak ve daha ucuz otel arıyorsanız size önerim burada dikkat etmeniz gereken merkeze ulaşım aracı olup olmadığı, sıklığı ve kolay bir ulaşım olup olmadığını iyice sorgulamanızdır. Yoksa tatil boyunca ulaşım sizi yıpratabilir.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.