Amsterdam’a Ulaşım

Amsterdam Avrupa’nın en çok ziyaretçisine sahip şehirlerinden biridir. Bu nedenle Amsterdam’a ulaşım son derece rahat ve kolaydır. Tüm dünyadan pek çok hava yolu şirketi Amsterdam’a uçak seferleri düzenlenmektedir. En büyük hava alanı Schiphol havalimanıdır. Schiphol hava limanı Avrupanın 4. Hollanda’nın ise en büyük hava limanıdır.

Amsterdam'a Ulaşım

Amsterdam’a diğer bir popüler ulaşım şekli ise trendir. Amsterdam’a tren ile ulaşım çok yaygındır. Avrupa seyahati yapanlar bilirler, Avrupa ülkelerinde tren ulaşımı çok yaygınıdr. Özellikle kendi aralarında bu şehirler arasında ulaşım genelde trenle sağlanır. Bir kaç şehir görmek isteyen turistler de bu tren seferlerini sıklıkla kullanarak birden fazla Avrupa şehri görme şansı yakalamaktadırlar. Benelüks turunun adını duymuşsunuzdur. Genelde tur firmaları şehirler arası ulaşımı otobüslerle yaparken tur harici Amsterdam’a gidenler ise genelde tren ulaşımını tercih etmektedirler. Özellikle Amsterdam, Brüksel, Paris, Londra arası tren ulaşımı oldukça yaygındır. Amsterdam ulaşım rehberinde tren önemli bir rol oynamaktadır.

Amsterdam ulaşım rehberi

Shengen sayesinde diğer tüm Avrupa şehirleri arasında rahatlıkla gidip gelebilirsiniz. Brüksel Amsterdam arası trenle 1,5 saat, Paris 3,5 saat sürmektedir.

amsterdamda ulaşım

Pek çok Avrupa şehrinde olduğu gibi Amsterdam şehir içi ulaşımda da genelde yürümek ve bisiklet oldukça popüler. Zaten bisikletin Amsterdam’da popüler olduğunu biliyorsunuzdur. Bunun yanında deniz ve kara ulaşımı da şehirde popüler ulaşım biçimleridir. Amsterdam şehir içinde yer alan tramvay oldukça yaygındır ve kolaydır. Aynı şekilde pek çok önemli noktalara metro ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kanalları ile meşhur olan bu şehirde elbette bot ulaşımı da yaygındır.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.