2020 Tatil Günleri

2020 resmi tatiller

Seyahat severler bilirler biz tatil planlarımızı daha yaz gelmeden aylar önce kıştan yaparız. Bu nedenle 2020 tatil günleri, 2020’de kaç gün tatil var bir önceki seneden araştırırız ki, ona göre güzel bir tatil planı yapalım. Malum tatilin insan sağlığı üzerinde ciddi anlamda olumlu etkileri olduğu ve tatil planlaması yaparken bile vücudun ciddi miktarda mutluluk hormonu salgıladığı ispatlanmış. Bu nedenle eğer imkanınız varsa tatile zaman ve bütçe kesinlikle ayırın ve yine özel bir öneri tatilinizi her zaman aylar önceden planlayın. Planlama kısmı tatilin en eğlenceli kısımlarından biri emin olun.

2020 Tatil Günleri

En nefret ettiğimiz durum ise kurban ve şeker bayramı gibi en önemli bayramlarımızın hafta sonuna denk gelmesi. Maalesef bu sene de bayramların bir kaç gününü haftasonu yiyor. İşte böyle durumlarda birleştirme yapın. Bir işyerinde göze batmadan tatil yapmanın en kolay yolu kurban ve şeker bayramı tatiline ek bir kaç gün izin alarak daha uzun bir tatil yapabilmek. Hem daha az izin kullanmış olursunuz, hem de işyerinde amma uzun tatil yaptı söylentilerinin önüne geçersiniz.

Ya da hafta ortasına gelen bir tatil gününe izin ekleyerek o haftayı bağlayabilir ve güzel bir tatil kaçamağı yapabilirsiniz. Tatil planlaması yapmak özel beceri ister aman aceleye getirmeyin.

2020 resmi tatiller

Gelelim 2020 resmi tatil günlerine. Bahar aylarında tatil yapmayı sevenlerdenseniz ve yorgun kıştan çıkıp güzel bir bahar tatili planlıyorsanız nisan ve mayıs aylarını değerlendirebilirsiniz. Örneğin 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı perşembe gününe denk geliyor. Eğer nisan ayında güzel ve kısa bir kaçamak isterseniz perşembeden haftasonunu bağlayabilirsiniz. Baharın ilk günü olan 1 mayıs ise tatil yapmak için harika bir zamandır. 1 Mayıs işçi bayramı ise cuma gününe geliyor. Perşembe akşamından ya da cuma sabahından yakın bir yere kısa bir kaçamak yapabilirsiniz. 15 temmuz ise tam hafta ortasına denk geliyor. Bu nedenle o haftayı komple kapatacak olan çok olacaktır. Siz de aynı şekilde en güzel tatil dönemi olan 15 temmuzda harika bir yaz tatili yapabilirsiniz.

2020 Ramazan bayramı tarihi

Yılbaşı tatili

1 ocak çarşamba

Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

23 nisan Perşembe

1 mayıs emek ve dayanışma günü

1 mayıs Cuma

Gençlik ve spor bayramı

19 Mayıs Salı

2020 Ramazan bayramı tarihi

23 mayıs arefe, 24 mayıs 1. Günü, 25 mayıs bayramın 2. Günü, 26 Mayıs bayramın 3. Günü ( Pazar, pazartesi, salı )

Demokrasi ve milli birlik günü

15 Temmuz Çarşamba

2020 Kurban bayramı tarihi

30 Temmuz perşembe Kurban bayramı arefesi, kurban bayramının 1. Günü 31 temmuz cuma günü başlıyor ve 3 Ağustos perşembe günü sona erecek.

Zafer bayramı

30 Ağustos zafer bayramı pazar gününe denk geliyor.

Cumhuriyet bayramı tarihi

29 Ekim cumhuriyet bayramı perşembe.

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.